Stembureau Drive-in in Ridderkerk
Postcode 2982 CM
Hier waren 582 kiezers toegelaten (2,9% van alle toegelaten kiezers in Ridderkerk) en zijn 577 geldige stemmen uitgebracht. Partij 18PLUS werd hier de grootste met 47,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Partij 18PLUS | 273 | 47,3% | 36,6% | +10,7 pp | 3,7% |
| EvR | 54 | 9,4% | 7,6% | +1,8 pp | 3,5% |
| SGP | 51 | 8,8% | 15,3% | −6,5 pp | 1,6% |
| VVD | 43 | 7,5% | 6,1% | +1,4 pp | 3,5% |
| Leefbaar Ridderkerk | 32 | 5,5% | 5,5% | +0,0 pp | 2,9% |
| CDA | 32 | 5,5% | 8,5% | −2,9 pp | 1,9% |
| ChristenUnie | 28 | 4,9% | 6,2% | −1,4 pp | 2,2% |
| PvdA | 27 | 4,7% | 4,9% | −0,3 pp | 2,7% |
| GROENLINKS | 27 | 4,7% | 5,9% | −1,2 pp | 2,3% |
| Burger op 1 | 10 | 1,7% | 3,4% | −1,7 pp | 1,4% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ridderkerk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Henk van Os (Partij 18PLUS) · 147 stemmen · 25,5% van alle stemmen hier
- Fleur Stip (Partij 18PLUS) · 42 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Cora van Vliet (EvR) · 40 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Daan Kardol (SGP) · 39 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Timo Ringlever (VVD) · 23 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Karin Kayadoe (Leefbaar Ridderkerk) · 19 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Youri Ruinard (PvdA) · 18 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Marcella van der Heijde-Keijzer (CDA) · 16 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Ard Haan (ChristenUnie) · 15 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Bjorn Ros (GROENLINKS) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Jeroen van Neuren (Partij 18PLUS) · 13 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Samantha Gerritse (Partij 18PLUS) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Veli Bilik (CDA) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Petra van Nes-de Man (Burger op 1) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Sara Griep (Partij 18PLUS) · 7 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Partij 18PLUS haalde hier +10,7 pp meer dan gemiddeld in Ridderkerk.
- Qua gewicht is dit het 19e van de 33 stembureaus: 2,8% van alle geldige stemmen in Ridderkerk en 0,0076% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 35 stemmen in Ridderkerk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 516 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 66 |
| Toegelaten kiezers | 582 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 582 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,86% van de stembiljetten, tegen 0,40% in Ridderkerk en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ridderkerk
- Verpleeghuis Salem 581 stemmen · SGP 37%
- De Klinker 576 stemmen · Partij 18PLUS 45%
- Sporthal Drievliet 600 stemmen · Partij 18PLUS 42%
- Goede Herderkerk 552 stemmen · Partij 18PLUS 27%
- Het Hofhuys 649 stemmen · Partij 18PLUS 48%
- Hervormde Gemeente Rijsoord 519 stemmen · Partij 18PLUS 24%
Alle stembureaus in Ridderkerk
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.