Stembureau Het Dorpshuis (dinsdag) in Rhenen (2022)
Postcode 3911 CX · Wijk Achterberg
Hier waren 293 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in Rhenen) en zijn 293 geldige stemmen uitgebracht. SGP werd hier de grootste met 56,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SGP | 165 | 56,3% | 22,9% | +33,4 pp | 7,6% |
| RHENENS BELANG | 29 | 9,9% | 14,7% | −4,8 pp | 2,1% |
| VVD | 22 | 7,5% | 15,3% | −7,8 pp | 1,5% |
| CDA | 17 | 5,8% | 6,4% | −0,6 pp | 2,8% |
| D66 | 16 | 5,5% | 11,9% | −6,5 pp | 1,4% |
| TROTS | 12 | 4,1% | 3,8% | +0,3 pp | 3,3% |
| ChristenUnie | 11 | 3,8% | 7,6% | −3,8 pp | 1,5% |
| PvdA | 11 | 3,8% | 5,4% | −1,7 pp | 2,1% |
| Progressief Rhenen/GROENLINKS | 10 | 3,4% | 12,0% | −8,5 pp | 0,9% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rhenen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Bart van der Tang (SGP) · 92 stemmen · 31,4% van alle stemmen hier
- Marco Mulder (SGP) · 25 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Geertje Wiesenekker (RHENENS BELANG) · 20 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Jan Bosch (SGP) · 14 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Leo Schenk (VVD) · 13 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Gert van Laar (SGP) · 11 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Rob van der Zee (TROTS) · 9 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Caroline Folmer (D66) · 8 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Gert Hovestad (SGP) · 7 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Peter de Rooij (SGP) · 7 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Geerts (Progressief Rhenen/GROENLINKS) · 7 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Bert Fintelman (CDA) · 6 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Evert Brouwer (PvdA) · 6 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Dineke Jansen (D66) · 5 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Marijn van Dijkhuizen (VVD) · 4 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +33,4 pp meer dan gemiddeld in Rhenen.
- Qua gewicht is dit het 16e van de 20 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Rhenen en 0,0042% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Rhenen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 246 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 47 |
| Toegelaten kiezers | 293 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 293 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,29% in Rhenen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Rhenen
- Gedachteniskerk 307 stemmen · VVD 23%
- Het Bestegoed (maandag) 253 stemmen · SGP 22%
- Sport- en Recreatiecentrum ' t Gastland 345 stemmen · RHENENS BELANG 19%
- Het Dorpshuis (maandag) 195 stemmen · SGP 50%
- Ontmoetingskerk (zaal 1) 364 stemmen · SGP 21%
- Sportschool Trisport Rhenen 189 stemmen · RHENENS BELANG 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.