Hoe stemde Velp in Rheden?
Met stembureaus in onder meer: Velp-Noord boven spoorlijn, Velp-Zuid ten zuiden van Waterstraat, Velp-Zuid beneden spoorlijn
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 10 stembureaus in Velp 8.351 geldige stemmen uitgebracht (41,2% van alle stemmen in Rheden). PvdA werd hier de grootste met 19,2%. Vergeleken met heel Rheden scoorden D66 (+3,0 pp) en Volt (+1,0 pp) hier hoger en CDA (−1,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PvdA | 1.600 | 19,2% | 19,3% | −0,1 pp |
| Burgerbelangen | 1.511 | 18,1% | 19,5% | −1,4 pp |
| D66 | 1.281 | 15,3% | 12,3% | +3,0 pp |
| VVD | 1.042 | 12,5% | 12,4% | +0,1 pp |
| Volkspartij Politiek Rheden | 812 | 9,7% | 10,7% | −1,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 565 | 6,8% | 6,0% | +0,8 pp |
| CDA | 492 | 5,9% | 7,5% | −1,6 pp |
| 50PLUS | 492 | 5,9% | 5,8% | +0,1 pp |
| Volt | 374 | 4,5% | 3,5% | +1,0 pp |
| ChristenUnie | 182 | 2,2% | 3,2% | −1,0 pp |
| Blanco en ongeldig | 47 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Velp
- stb.006: Ons Raadhuis Velp-Noord boven spoorlijn · 6881 SK · 1.237 stemmen · PvdA 22%
- stb.008: Daalhuizen Daltonschool Velp-Noord boven spoorlijn · 6881 LZ · 1.185 stemmen · PvdA 24%
- stb.002: De Elleboog (in Nw-Schoonoord) Velp-Noord boven spoorlijn · 6881 TV · 1.160 stemmen · D66 21%
- stb.012: Ontmoetingscentrum De Paperclip Velp-Zuid ten zuiden van Waterstraat · 6883 EJ · 988 stemmen · Burgerbelangen 24%
- stb.003: Verzorgingshuis De Biesdel Velp-Noord boven spoorlijn · 6881 CD · 894 stemmen · VVD 24%
- stb.009: Voorm.Van Voorthuijsenschool Velp-Zuid beneden spoorlijn · 6882 NS · 831 stemmen · PvdA 22%
- stb.014: MFC het Kasteel/buurthuis De Poort Velp-Zuid beneden spoorlijn · 6882 DA · 647 stemmen · Burgerbelangen 33%
- stb.010: Lorentzhuis Velp-Zuid beneden spoorlijn · 6882 LR · 540 stemmen · Burgerbelangen 23%
- stb.007: Innoforte Oosterwolde Velp-Zuid beneden spoorlijn · 6883 JK · 479 stemmen · PvdA 26%
- stb.011: Wooncentrum De Ulenpas Velp-Zuid ten zuiden van Waterstraat · 6882 GS · 390 stemmen · Burgerbelangen 30%
Andere wijken in Rheden
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.