Stembureau Vredebergkerk (kleine zaal) in Renkum
Postcode 6862 EB · Wijk Oosterbeek Zuidoost
Hier waren 832 kiezers toegelaten (4,9% van alle toegelaten kiezers in Renkum) en zijn 831 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 25,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 212 | 25,5% | 25,2% | +0,3 pp | 4,9% |
| Leefbaar Renkum | 142 | 17,1% | 16,8% | +0,3 pp | 5,0% |
| D66 | 138 | 16,6% | 14,7% | +1,9 pp | 5,5% |
| GB! Lokaal op 1 | 105 | 12,6% | 14,2% | −1,5 pp | 4,4% |
| CDA | 97 | 11,7% | 7,6% | +4,1 pp | 7,5% |
| VVD | 73 | 8,8% | 10,3% | −1,6 pp | 4,1% |
| PRD | 38 | 4,6% | 7,0% | −2,5 pp | 3,2% |
| SP | 26 | 3,1% | 4,2% | −1,1 pp | 3,6% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Renkum, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Eveline Vink (GroenLinks-PvdA) · 146 stemmen · 17,6% van alle stemmen hier
- Dorien Firet (D66) · 92 stemmen · 11,1% van alle stemmen hier
- Marte Smits-Jansen (VVD) · 68 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Danielle van Bentem (GB! Lokaal op 1) · 66 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- John Frijlink (CDA) · 47 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Oswald Velthuizen (Leefbaar Renkum) · 47 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Alexandra Kolkman (Leefbaar Renkum) · 42 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Francisca de Martelaere-van den Broeke (CDA) · 26 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- John Bartels (PRD) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Folke Muller (SP) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Constant Sciarone (Leefbaar Renkum) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Marcel Bekkers (Leefbaar Renkum) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Jan Willem van der Straaten (GB! Lokaal op 1) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Liselot Jansen (GroenLinks-PvdA) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Frans Hoekman (D66) · 9 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +4,1 pp meer dan gemiddeld in Renkum.
- Qua gewicht is dit het 13e van de 18 stembureaus: 4,9% van alle geldige stemmen in Renkum en 0,0109% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 20 stemmen in Renkum komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 739 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 93 |
| Toegelaten kiezers | 832 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 832 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,12% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Renkum en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Renkum
- Gymzaal Wolfheze 860 stemmen · GB! Lokaal op 1 28%
- Broedplaats 737 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Ontmoetingskerk 894 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Vredebergkerk (grote zaal) 670 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Serviceflat Hoog Heelsum 916 stemmen · Leefbaar Renkum 28%
- Sporthal Doorwerth 634 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.