Stembureau De Veldhoek (Heino) in Raalte (2022)
Postcode 8141 PS · Wijk Heino
Hier waren 546 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in Raalte) en zijn 545 geldige stemmen uitgebracht. BurgerBelangen werd hier de grootste met 38,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| BurgerBelangen | 209 | 38,3% | 26,7% | +11,7 pp | 4,5% |
| GemeenteBelangen | 91 | 16,7% | 27,4% | −10,7 pp | 1,9% |
| CDA | 84 | 15,4% | 18,7% | −3,3 pp | 2,6% |
| VVD | 58 | 10,6% | 11,1% | −0,4 pp | 3,0% |
| Lokaal Alternatief | 32 | 5,9% | 2,4% | +3,5 pp | 7,7% |
| D66 | 32 | 5,9% | 4,5% | +1,4 pp | 4,1% |
| GROENLINKS | 25 | 4,6% | 5,3% | −0,7 pp | 2,7% |
| PvdA | 14 | 2,6% | 4,1% | −1,6 pp | 1,9% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Raalte, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ben Nijboer (BurgerBelangen) · 108 stemmen · 19,8% van alle stemmen hier
- Jeroen Neimeijer (CDA) · 62 stemmen · 11,4% van alle stemmen hier
- Irene Weertman-Halfwerk (GemeenteBelangen) · 57 stemmen · 10,5% van alle stemmen hier
- Niels Folgers (D66) · 24 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Taco Reimert (BurgerBelangen) · 23 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Wout Hofhuis (BurgerBelangen) · 22 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Egbert den Daas (Lokaal Alternatief) · 22 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Liesbeth Engelsman (VVD) · 17 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Alexander Kreule (VVD) · 16 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Gerria Toeter - Aalderink (CDA) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Monique Mastenbroek (GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Miranda Hekking (BurgerBelangen) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Michel Brinkhuis (BurgerBelangen) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Dafne Holterman (BurgerBelangen) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Dennis Melenhorst (VVD) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BurgerBelangen haalde hier +11,7 pp meer dan gemiddeld in Raalte.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 36 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Raalte en 0,0079% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Raalte komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 469 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 77 |
| Toegelaten kiezers | 546 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 546 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,18% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Raalte en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Raalte
- Café De Hoppe (Broekland) 555 stemmen · GemeenteBelangen 37%
- Gemeentehuis trouwzaal (Raalte) 511 stemmen · BurgerBelangen 27%
- De Belte (Nieuw Heeten) 576 stemmen · GemeenteBelangen 58%
- Swaenewoerd (Raalte) 479 stemmen · BurgerBelangen 32%
- Sporthal Heeten (Heeten) 612 stemmen · GemeenteBelangen 43%
- Gemeentehuis raadzaal (Raalte) 447 stemmen · BurgerBelangen 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.