Hoe stemde Centrum in Purmerend?

Met stembureaus in onder meer: Stationsbuurt, Binnenstad, Zuiderpolder

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 3 stembureaus in Centrum 3.098 geldige stemmen uitgebracht (8,8% van alle stemmen in Purmerend). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 16,9%. Vergeleken met heel Purmerend scoorden GroenLinks-PvdA (+2,9 pp) en PB21 (+1,3 pp) hier hoger en STADSPARTIJ-Beemster Polder Partij (−2,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 523 16,9% 14,0% +2,9 pp
STADSPARTIJ-Beemster Polder Partij 464 15,0% 17,3% −2,3 pp
Forum voor Democratie 307 9,9% 11,7% −1,8 pp
VVD 285 9,2% 9,3% −0,1 pp
D66 254 8,2% 8,1% +0,1 pp
Ouderenpartij AOV Purmerend-Beemster 239 7,7% 7,4% +0,4 pp
PB21 228 7,4% 6,0% +1,3 pp
Partij voor Purmerend 213 6,9% 9,0% −2,1 pp
CDA 196 6,3% 5,6% +0,7 pp
GBP 196 6,3% 6,9% −0,6 pp
Lijst Melvin Smid 142 4,6% 2,9% +1,7 pp
Piratenpartij 22 0,7% 0,7% −0,0 pp
HOP 18 0,6% 0,8% −0,2 pp
Lijst Van Damme 11 0,4% 0,3% +0,0 pp
Blanco en ongeldig25Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Centrum

  • Stadhuis Stationsbuurt · 1441 DM · 1.586 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
  • The Mudita Binnenstad · 1441 DC · 777 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
  • De Zorgcirkel De Viervorst Zuiderpolder · 1441 HC · 735 stemmen · GroenLinks-PvdA 15%

Andere wijken in Purmerend

  • Weidevenne 7.123 stemmen · STADSPARTIJ-Beemster Polder Partij 15%
  • Beemster 5.515 stemmen · STADSPARTIJ-Beemster Polder Partij 30%
  • Purmer-Zuid 4.707 stemmen · STADSPARTIJ-Beemster Polder Partij 14%
  • Purmer-Noord 4.537 stemmen · Forum voor Democratie 16%
  • Overwhere 4.143 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
  • Gors 3.423 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
  • Wheermolen 2.736 stemmen · STADSPARTIJ-Beemster Polder Partij 19%

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Purmerend · Alle stembureaus