Stembureau Obs De Delta in Purmerend (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Postcode 1447 AV · Wijk Purmer-Zuid

Hier waren 717 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Purmerend) en zijn 708 geldige stemmen uitgebracht. STADSPARTIJ werd hier de grootste met 18,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
STADSPARTIJ 133 18,8% 15,9% +2,9 pp 2,7%
Leefbaar Purmerend 2001 103 14,5% 8,6% +6,0 pp 3,9%
VVD 67 9,5% 9,6% −0,1 pp 2,3%
D66 66 9,3% 10,3% −1,0 pp 2,1%
PvdA 63 8,9% 8,4% +0,5 pp 2,4%
PVV 63 8,9% 7,1% +1,8 pp 2,8%
Ouderenpartij AOV Purmerend 54 7,6% 8,5% −0,9 pp 2,0%
SP 54 7,6% 7,1% +0,5 pp 2,4%
GROENLINKS 40 5,6% 9,8% −4,2 pp 1,3%
CDA 26 3,7% 10,3% −6,6 pp 0,8%
TOP 24 3,4% 2,2% +1,2 pp 3,5%
LVD 10 1,4% 1,8% −0,4 pp 1,8%
Groep HOP 5 0,7% 0,4% +0,3 pp 3,9%
Blanco4Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Purmerend, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Mario Hegger (STADSPARTIJ) · 75 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
  2. Arie-Wim Boer (Leefbaar Purmerend 2001) · 55 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
  3. Thijs Kroese (PvdA) · 53 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
  4. Kathleen Visser (Leefbaar Purmerend 2001) · 39 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  5. Jan Peter Dompeling (VVD) · 36 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  6. Harry Rotgans (Ouderenpartij AOV Purmerend) · 34 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  7. Shirley Soenjoto (PVV) · 34 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  8. Paul van Meekeren (D66) · 33 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  9. Bram Buskoop (SP) · 30 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  10. Eveline Tijmstra (CDA) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. Bert Meulenberg (STADSPARTIJ) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  12. Astrud Wildschut (D66) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. René Verhoogt (GROENLINKS) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Harry Poppelier (TOP) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Joke Florax (GROENLINKS) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −6,6 pp minder dan gemiddeld in Purmerend.
  • Qua gewicht is dit het 28e van de 39 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Purmerend en 0,0105% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Purmerend komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen647
Geldige volmachtbewijzen70
Toegelaten kiezers717
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)716
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−1
Blanco en ongeldig8 (1,1%)

Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,12% van de stembiljetten, tegen 0,88% in Purmerend en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Purmerend

Alle stembureaus in Purmerend

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.