Stembureau Morgensterkerk in Papendrecht (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 3353 VD · Wijk Kraaihoek

Hier waren 863 kiezers toegelaten (6,4% van alle toegelaten kiezers in Papendrecht) en zijn 857 geldige stemmen uitgebracht. PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG werd hier de grootste met 34,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG 292 34,1% 33,1% +1,0 pp 6,6%
CDA 137 16,0% 10,8% +5,2 pp 9,6%
ChristenUnie 93 10,9% 10,4% +0,4 pp 6,7%
SGP 70 8,2% 6,6% +1,5 pp 7,9%
VVD 66 7,7% 10,5% −2,8 pp 4,7%
PvdA 66 7,7% 6,4% +1,3 pp 7,8%
GROENLINKS 46 5,4% 6,3% −1,0 pp 5,5%
Onafhankelijk Papendrecht 44 5,1% 8,0% −2,9 pp 4,1%
D66 43 5,0% 7,9% −2,8 pp 4,1%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Papendrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Arno Janssen (PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG) · 145 stemmen · 16,9% van alle stemmen hier
  2. Egbert Lichtenberg (CDA) · 70 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  3. Pieter-Jan den Dekker (ChristenUnie) · 58 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  4. Marco de Haas (VVD) · 46 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  5. Arjan Kosten (SGP) · 45 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  6. Corrie Middelkoop-van den Adel (CDA) · 37 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  7. Derya Yildiz-Karso (PvdA) · 36 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  8. Ruud Lammers (Onafhankelijk Papendrecht) · 33 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  9. André Stremler (PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG) · 29 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  10. Bianca de Heer-van der Waal (PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG) · 27 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  11. Trijntje van Es (D66) · 25 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  12. Margré van Wijngaarden (PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG) · 22 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  13. Adrie van den Adel (PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Bert Grimmius (GROENLINKS) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Sandra Verdoorn-de Lang (PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +5,2 pp meer dan gemiddeld in Papendrecht.
  • Qua gewicht is dit het 6e van de 15 stembureaus: 6,4% van alle geldige stemmen in Papendrecht en 0,0127% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Papendrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen769
Geldige volmachtbewijzen94
Toegelaten kiezers863
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)863
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig6 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,70% van de stembiljetten, tegen 0,75% in Papendrecht en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Papendrecht

Alle stembureaus in Papendrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.