Hoe stemde Elst-Oost in Overbetuwe in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: De Brieneshof-De Pas

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Elst-Oost 1.060 geldige stemmen uitgebracht (3,4% van alle stemmen in Overbetuwe). VVD werd hier de grootste met 25,9%. Vergeleken met heel Overbetuwe scoorden VVD (+8,3 pp) en BBB (+0,9 pp) hier hoger en Nieuw Sociaal Contract (−3,0 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
VVD 275 25,9% 17,6% +8,3 pp
PVV 266 25,1% 24,8% +0,3 pp
GroenLinks-PvdA 131 12,4% 13,8% −1,4 pp
Nieuw Sociaal Contract 113 10,7% 13,7% −3,0 pp
D66 83 7,8% 7,0% +0,8 pp
BBB 62 5,8% 5,0% +0,9 pp
CDA 32 3,0% 4,1% −1,1 pp
SP 27 2,5% 2,9% −0,4 pp
Volt 17 1,6% 1,4% +0,2 pp
Partij voor de Dieren 14 1,3% 1,7% −0,4 pp
ChristenUnie 10 0,9% 1,8% −0,9 pp
Forum voor Democratie 10 0,9% 1,8% −0,8 pp
JA21 10 0,9% 0,8% +0,2 pp
BVNL / Groep Van Haga 4 0,4% 0,4% −0,0 pp
SGP 3 0,3% 1,6% −1,3 pp
50PLUS 1 0,1% 0,5% −0,4 pp
DENK 1 0,1% 0,7% −0,6 pp
Piratenpartij - De Groenen 1 0,1% 0,1% +0,0 pp
BIJ1 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Elst-Oost

  • Spero De Brieneshof-De Pas · 6662 BK · 1.060 stemmen · VVD 26%

Andere wijken in Overbetuwe

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Overbetuwe · Alle stembureaus