Stembureau De Wanmolen 2, Zetten in Overbetuwe (2018)
Postcode 6671 BR · Wijk Kern Zetten
Hier waren 655 kiezers toegelaten (3,2% van alle toegelaten kiezers in Overbetuwe) en zijn 654 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 25,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 165 | 25,2% | 27,6% | −2,3 pp | 3,0% |
| Gemeentebelangen Overbetuwe | 91 | 13,9% | 14,3% | −0,4 pp | 3,1% |
| GROENLINKS | 90 | 13,8% | 12,2% | +1,5 pp | 3,6% |
| VVD | 80 | 12,2% | 11,1% | +1,1 pp | 3,6% |
| D66 | 64 | 9,8% | 12,2% | −2,4 pp | 2,6% |
| ChristenUnie | 51 | 7,8% | 4,7% | +3,1 pp | 5,4% |
| SGP | 44 | 6,7% | 2,6% | +4,2 pp | 8,5% |
| PvdA | 39 | 6,0% | 7,4% | −1,5 pp | 2,6% |
| BurgerBelangen Overbetuwe | 30 | 4,6% | 7,9% | −3,3 pp | 1,9% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Overbetuwe, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jan van Baal (CDA) · 82 stemmen · 12,5% van alle stemmen hier
- Hanno Krijgsman (GROENLINKS) · 68 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Mart van Baak (CDA) · 62 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Hanny van Brakel-Huijgen (ChristenUnie) · 44 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- René Post (Gemeentebelangen Overbetuwe) · 37 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Marten van de Sluis (SGP) · 31 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Wendy Penning (Gemeentebelangen Overbetuwe) · 29 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Peter de Waard (VVD) · 26 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Rick Dijkers (VVD) · 24 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Roel Eefting (D66) · 22 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Arie van Noordwijk (D66) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Ard op de Weegh (BurgerBelangen Overbetuwe) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Marion Saedt - Lips (PvdA) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Elbert Elbers (PvdA) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Karel Grimm (VVD) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BurgerBelangen Overbetuwe haalde hier −3,3 pp minder dan gemiddeld in Overbetuwe.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 25 stembureaus: 3,2% van alle geldige stemmen in Overbetuwe en 0,0097% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 31 stemmen in Overbetuwe komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 576 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 79 |
| Toegelaten kiezers | 655 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 659 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +4 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,8%) |
Er zijn 4 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,76% van de stembiljetten, tegen 0,64% in Overbetuwe en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Overbetuwe
- Dorpshuis Randwijks Hof 717 stemmen · CDA 27%
- De Bongerd 651 stemmen · CDA 23%
- Het Westeraam 744 stemmen · D66 23%
- Zalencentrum De Bongerd 640 stemmen · Gemeentebelangen Overbetuwe 22%
- Kruisakkers 1 763 stemmen · CDA 18%
- Onder de Toren 595 stemmen · CDA 25%
Alle stembureaus in Overbetuwe
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.