Stembureau basisschool Ds. van Lingen in Overbetuwe (2018)
Postcode 6671 AN · Wijk Kern Zetten
Hier waren 823 kiezers toegelaten (4,1% van alle toegelaten kiezers in Overbetuwe) en zijn 813 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 23,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 192 | 23,6% | 27,6% | −3,9 pp | 3,5% |
| Gemeentebelangen Overbetuwe | 117 | 14,4% | 14,3% | +0,1 pp | 4,0% |
| ChristenUnie | 95 | 11,7% | 4,7% | +7,0 pp | 10,1% |
| GROENLINKS | 82 | 10,1% | 12,2% | −2,1 pp | 3,3% |
| VVD | 81 | 10,0% | 11,1% | −1,2 pp | 3,6% |
| D66 | 67 | 8,2% | 12,2% | −4,0 pp | 2,7% |
| PvdA | 66 | 8,1% | 7,4% | +0,7 pp | 4,4% |
| SGP | 63 | 7,7% | 2,6% | +5,2 pp | 12,2% |
| BurgerBelangen Overbetuwe | 50 | 6,2% | 7,9% | −1,8 pp | 3,1% |
| Blanco | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Overbetuwe, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jan van Baal (CDA) · 98 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
- Hanno Krijgsman (GROENLINKS) · 63 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Mart van Baak (CDA) · 61 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Hanny van Brakel-Huijgen (ChristenUnie) · 59 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- René Post (Gemeentebelangen Overbetuwe) · 49 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Wendy Penning (Gemeentebelangen Overbetuwe) · 43 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Marten van de Sluis (SGP) · 43 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Peter de Waard (VVD) · 32 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Elbert Elbers (PvdA) · 29 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Rick Dijkers (VVD) · 25 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Arie van Noordwijk (D66) · 23 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Marion Saedt - Lips (PvdA) · 23 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Roel Eefting (D66) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Ard op de Weegh (BurgerBelangen Overbetuwe) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Marian Wieringa-van As (ChristenUnie) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier +7,0 pp meer dan gemiddeld in Overbetuwe.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 25 stembureaus: 4,0% van alle geldige stemmen in Overbetuwe en 0,0120% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Overbetuwe komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 728 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 95 |
| Toegelaten kiezers | 823 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 823 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 10 (1,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,22% van de stembiljetten, tegen 0,64% in Overbetuwe en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Overbetuwe
- Verzorgingscentrum Tertzio 817 stemmen · CDA 30%
- Zorgcentrum Liefkenshoek, Heteren 807 stemmen · CDA 22%
- Sportcentrum de Helster 852 stemmen · CDA 30%
- Verenigingsgebouw de Poort Andelst 773 stemmen · CDA 53%
- De Wanmolen, Zetten 934 stemmen · CDA 25%
- Kruisakkers 2 764 stemmen · D66 19%
Alle stembureaus in Overbetuwe
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.