Stembureau Zalencentrum De Merx in Oss (2018)
Postcode 5351 AR · Wijk Berghem
Hier waren 742 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Oss) en zijn 733 geldige stemmen uitgebracht. Voor De Gemeenschap (V.D.G.) werd hier de grootste met 54,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Voor De Gemeenschap (V.D.G.) | 402 | 54,8% | 26,5% | +28,4 pp | 4,1% |
| SP | 122 | 16,6% | 27,0% | −10,3 pp | 1,2% |
| VVD | 65 | 8,9% | 11,1% | −2,2 pp | 1,6% |
| CDA | 61 | 8,3% | 10,6% | −2,3 pp | 1,6% |
| Beter Oss | 27 | 3,7% | 8,9% | −5,2 pp | 0,8% |
| GROENLINKS | 22 | 3,0% | 5,3% | −2,3 pp | 1,1% |
| D66 | 18 | 2,5% | 6,3% | −3,9 pp | 0,8% |
| PvdA | 10 | 1,4% | 3,9% | −2,5 pp | 0,7% |
| VZS | 6 | 0,8% | 0,4% | +0,4 pp | 3,9% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Oss, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Frank den Brok (Voor De Gemeenschap (V.D.G.)) · 270 stemmen · 36,8% van alle stemmen hier
- Marie-Therese Janssen-van Amstel (SP) · 45 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Marc van den Heuvel (CDA) · 29 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Thijs van Kessel (VVD) · 25 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Joop van Orsouw (Beter Oss) · 21 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Gé Wagemakers (VVD) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Bas Buiting (Voor De Gemeenschap (V.D.G.)) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Tom van Erp (Voor De Gemeenschap (V.D.G.)) · 16 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Gerard Broers (Voor De Gemeenschap (V.D.G.)) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Gerrit van Lith (Voor De Gemeenschap (V.D.G.)) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Mari van Kilsdonk (CDA) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Simone Schoneveld-Peters (SP) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Lilian Marijnissen (SP) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Dolf Warris (GROENLINKS) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Jacco-Peter Hooiveld (Voor De Gemeenschap (V.D.G.)) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Voor De Gemeenschap (V.D.G.) haalde hier +28,4 pp meer dan gemiddeld in Oss.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 52 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Oss en 0,0109% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 51 stemmen in Oss komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 650 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 92 |
| Toegelaten kiezers | 742 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 735 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −7 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Er zijn 7 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,27% van de stembiljetten, tegen 0,70% in Oss en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Oss
- Unit Park Mikkeldonk, ingang bij straat: Inlaat 736 stemmen · SP 29%
- SV Ruwaard 713 stemmen · SP 36%
- St. Ontmoetingscentrum Meteoor 740 stemmen · SP 34%
- Unit Centraal Station 692 stemmen · SP 24%
- Wijkcentrum Schadewijk 773 stemmen · SP 39%
- Kinderboerderij De Elzenhoek 683 stemmen · SP 46%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.