Stembureau Horizonschool De Komeet in Oss (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 5344 GK · Wijk Ruwaard

Hier waren 510 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Oss) en zijn 508 geldige stemmen uitgebracht. SP werd hier de grootste met 40,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
SP 205 40,4% 27,0% +13,4 pp 2,0%
Voor De Gemeenschap (V.D.G.) 82 16,1% 26,5% −10,3 pp 0,8%
Beter Oss 74 14,6% 8,9% +5,7 pp 2,2%
D66 44 8,7% 6,3% +2,3 pp 1,9%
PvdA 37 7,3% 3,9% +3,4 pp 2,6%
CDA 27 5,3% 10,6% −5,3 pp 0,7%
VVD 21 4,1% 11,1% −7,0 pp 0,5%
GROENLINKS 16 3,1% 5,3% −2,2 pp 0,8%
VZS 2 0,4% 0,4% −0,0 pp 1,3%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Oss, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Marie-Therese Janssen-van Amstel (SP) · 94 stemmen · 18,5% van alle stemmen hier
  2. Frank den Brok (Voor De Gemeenschap (V.D.G.)) · 43 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
  3. Joop van Orsouw (Beter Oss) · 43 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
  4. Lilian Marijnissen (SP) · 30 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  5. Henk van Gerven (SP) · 28 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  6. Ehssane Gounou (PvdA) · 20 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  7. Gé Wagemakers (VVD) · 16 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  8. Frans Molenkamp (D66) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  9. Willeke Verhagen (Voor De Gemeenschap (V.D.G.)) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  10. Hicham Hamiddane (D66) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  11. Monique Ploegmakers (Beter Oss) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  12. Jan Zoll (SP) · 8 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  13. Mari van Kilsdonk (CDA) · 8 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  14. Iris van Dinther (PvdA) · 8 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. Martijn Tonies (SP) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +13,4 pp meer dan gemiddeld in Oss.
  • Qua gewicht is dit het 36e van de 52 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Oss en 0,0075% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 73 stemmen in Oss komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen461
Geldige volmachtbewijzen49
Toegelaten kiezers510
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)510
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,4%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,39% van de stembiljetten, tegen 0,70% in Oss en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Oss

Alle stembureaus in Oss

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.