Stembureau Gemeenschapshuis De Bongerd in Oss
Postcode 5367 AA
Hier waren 369 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Oss) en zijn 368 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 26,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 99 | 26,9% | 12,7% | +14,2 pp | 2,1% |
| V.D.G. | 86 | 23,4% | 22,9% | +0,5 pp | 1,0% |
| DDO | 50 | 13,6% | 10,3% | +3,3 pp | 1,3% |
| GroenLinks-PvdA | 27 | 7,3% | 8,0% | −0,7 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 27 | 7,3% | 6,4% | +0,9 pp | 1,1% |
| SP | 20 | 5,4% | 10,3% | −4,8 pp | 0,5% |
| SSO | 18 | 4,9% | 6,7% | −1,8 pp | 0,7% |
| D66 | 16 | 4,3% | 10,1% | −5,8 pp | 0,4% |
| VVD | 15 | 4,1% | 8,2% | −4,1 pp | 0,5% |
| PVV | 10 | 2,7% | 4,6% | −1,8 pp | 0,6% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Oss, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Sydney van den Bergh (CDA) · 78 stemmen · 21,2% van alle stemmen hier
- Frank Duijs (DDO) · 26 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Nick Pruimboom (V.D.G.) · 24 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Marjolein van Hattem (Forum voor Democratie) · 20 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Annabel van Ewijk (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Hilde de Wit - van der Zanden (VVD) · 14 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Wim van Rooij (V.D.G.) · 12 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Jan van Loon (V.D.G.) · 12 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Debbie de Graaff (DDO) · 12 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Leroy Vossenberg (SP) · 11 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Roel van de Camp (V.D.G.) · 10 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Mark Hendriks (PVV) · 8 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Joris Frieling (CDA) · 7 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Bas van der Voort (SSO) · 7 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Dolf Warris (GroenLinks-PvdA) · 6 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +14,2 pp meer dan gemiddeld in Oss.
- Qua gewicht is dit het 49e van de 50 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Oss en 0,0048% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 103 stemmen in Oss komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 334 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 35 |
| Toegelaten kiezers | 369 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 369 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,27% van de stembiljetten, tegen 0,45% in Oss en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Oss
- Stichting Honk 380 stemmen · CDA 50%
- Brabantzorg Maasland 353 stemmen · V.D.G. 57%
- Brabantzorg De Ruwaard 394 stemmen · V.D.G. 18%
- Gemeenschapshuis Haren 407 stemmen · V.D.G. 40%
- De Osse Vluchtelingenopvang 430 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Gemeenschapshuis Avanti Lithoijen 511 stemmen · CDA 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.