Stembureau Zorgcentrum De Lijte in Opsterland (2023)
Postcode 9247 ES · Wijk Ureterp
Hier zijn 846 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 23,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 199 | 23,5% | 23,1% | +0,5 pp | 4,4% |
| Nieuw Sociaal Contract | 132 | 15,6% | 15,5% | +0,1 pp | 4,3% |
| ChristenUnie | 109 | 12,9% | 4,1% | +8,8 pp | 13,6% |
| GroenLinks-PvdA | 75 | 8,9% | 14,1% | −5,3 pp | 2,7% |
| VVD | 73 | 8,6% | 10,5% | −1,9 pp | 3,5% |
| BBB | 69 | 8,2% | 10,8% | −2,6 pp | 3,2% |
| CDA | 58 | 6,9% | 4,8% | +2,1 pp | 6,1% |
| SGP | 35 | 4,1% | 1,6% | +2,6 pp | 11,3% |
| SP | 30 | 3,5% | 3,7% | −0,2 pp | 4,1% |
| D66 | 22 | 2,6% | 4,4% | −1,8 pp | 2,5% |
| Forum voor Democratie | 17 | 2,0% | 2,6% | −0,5 pp | 3,4% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 1,4% | 1,6% | −0,2 pp | 3,8% |
| BVNL / Groep Van Haga | 3 | 0,4% | 1,1% | −0,7 pp | 1,4% |
| JA21 | 3 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 3,4% |
| Volt | 3 | 0,4% | 0,8% | −0,4 pp | 1,9% |
| 50PLUS | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,1 pp | 2,7% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 16,7% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 6,7% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 14,3% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Opsterland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier +8,8 pp meer dan gemiddeld in Opsterland.
- Qua gewicht is dit het 13e van de 19 stembureaus: 4,3% van alle geldige stemmen in Opsterland en 0,0082% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Opsterland komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Opsterland
- Lippenhuizen, MFA It Kobunderhús 856 stemmen · PVV 22%
- Gorredijk, Zorgcentrum De Miente 786 stemmen · PVV 23%
- Langezwaag, Dorpshuis 1.020 stemmen · PVV 23%
- Gorredijk, R.K.-kerk 762 stemmen · PVV 35%
- Ureterp, MFC De Wier 1.099 stemmen · PVV 25%
- Frieschepalen, De Dobber 706 stemmen · PVV 20%
Alle stembureaus in Opsterland
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.