Stembureau De Kweekvijver in Oostzaan (2023)
Postcode 1511 LK · Wijk Kerkbuurt
Hier zijn 1.607 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 35,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 570 | 35,5% | 31,2% | +4,3 pp | 29,2% |
| VVD | 313 | 19,5% | 18,9% | +0,5 pp | 26,4% |
| GroenLinks-PvdA | 202 | 12,6% | 14,6% | −2,0 pp | 22,1% |
| Nieuw Sociaal Contract | 148 | 9,2% | 9,4% | −0,2 pp | 25,0% |
| D66 | 72 | 4,5% | 5,2% | −0,7 pp | 22,3% |
| Forum voor Democratie | 61 | 3,8% | 3,0% | +0,8 pp | 32,6% |
| BBB | 55 | 3,4% | 3,8% | −0,4 pp | 22,9% |
| SP | 51 | 3,2% | 3,0% | +0,2 pp | 27,0% |
| Partij voor de Dieren | 29 | 1,8% | 2,6% | −0,8 pp | 18,0% |
| CDA | 19 | 1,2% | 1,8% | −0,6 pp | 16,8% |
| DENK | 17 | 1,1% | 0,9% | +0,1 pp | 28,8% |
| Volt | 15 | 0,9% | 1,1% | −0,2 pp | 21,1% |
| JA21 | 13 | 0,8% | 0,9% | −0,1 pp | 23,6% |
| BVNL / Groep Van Haga | 12 | 0,7% | 1,0% | −0,3 pp | 18,5% |
| SGP | 10 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 47,6% |
| ChristenUnie | 7 | 0,4% | 0,9% | −0,5 pp | 12,5% |
| 50PLUS | 4 | 0,2% | 0,6% | −0,3 pp | 11,4% |
| BIJ1 | 3 | 0,2% | 0,2% | −0,1 pp | 20,0% |
| Splinter | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 33,3% |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 100,0% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 33,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Oostzaan, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +4,3 pp meer dan gemiddeld in Oostzaan.
- Qua gewicht is dit het 2e van de 5 stembureaus: 25,7% van alle geldige stemmen in Oostzaan en 0,0156% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 4 stemmen in Oostzaan komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Oostzaan
- Gemeentehuis (De KunstGreep) 1.942 stemmen · PVV 28%
- Evean Lishof 1.568 stemmen · PVV 29%
- Noorderschool 657 stemmen · PVV 31%
- Clubgebouw muziekvereniging Excelsior 481 stemmen · PVV 36%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.