Stembureau Stadhuis in Oosterhout (2022)
Postcode 4902 ZP · Wijk Slotjes
Hier waren 1.190 kiezers toegelaten (5,7% van alle toegelaten kiezers in Oosterhout) en zijn 1.183 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelangen Oosterhout werd hier de grootste met 22,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentebelangen Oosterhout | 265 | 22,4% | 22,9% | −0,5 pp | 5,6% |
| GROENLINKS | 209 | 17,7% | 14,3% | +3,4 pp | 7,0% |
| VVD | 174 | 14,7% | 14,3% | +0,4 pp | 5,9% |
| Voor Heel Oosterhout | 135 | 11,4% | 9,0% | +2,4 pp | 7,2% |
| Gezond Burger Verstand | 112 | 9,5% | 12,9% | −3,4 pp | 4,2% |
| D66 | 88 | 7,4% | 9,0% | −1,5 pp | 4,7% |
| LOeS | 85 | 7,2% | 5,9% | +1,3 pp | 6,9% |
| CDA | 61 | 5,2% | 6,7% | −1,6 pp | 4,4% |
| PvdA | 54 | 4,6% | 4,9% | −0,4 pp | 5,3% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Oosterhout, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Dees Melsen (VVD) · 64 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Clèmens Piena (Gemeentebelangen Oosterhout) · 63 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Peter de Laat (Voor Heel Oosterhout) · 61 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Ümit Güler (GROENLINKS) · 60 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Willem-Jan van der Zanden (GROENLINKS) · 57 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Mathijs Raaijmakers (VVD) · 46 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Jan Schellekens (LOeS) · 45 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Marie-Louise van Mook (PvdA) · 43 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Jacqueline Kuhlmann (GROENLINKS) · 39 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Henk van Ginneken (Gezond Burger Verstand) · 32 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Guus Beenhakker (D66) · 32 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Arnoud Kastelijns (Gemeentebelangen Oosterhout) · 31 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Petro Trommelen (CDA) · 30 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Ziya Içli (Gemeentebelangen Oosterhout) · 29 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Bianca Buinsters-van Bragt (Gemeentebelangen Oosterhout) · 22 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gezond Burger Verstand haalde hier −3,4 pp minder dan gemiddeld in Oosterhout.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 29 stembureaus: 5,7% van alle geldige stemmen in Oosterhout en 0,0172% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 18 stemmen in Oosterhout komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.023 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 167 |
| Toegelaten kiezers | 1.190 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.189 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,5%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,50% van de stembiljetten, tegen 0,38% in Oosterhout en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Oosterhout
- De Klip 1.317 stemmen · Gemeentebelangen Oosterhout 43%
- Gymzaal Kruidenlaan 1.085 stemmen · Gemeentebelangen Oosterhout 26%
- Theater de Bussel 1.348 stemmen · Gemeentebelangen Oosterhout 24%
- Oosterheidehal 1.068 stemmen · Gemeentebelangen Oosterhout 27%
- Sporthal Markkant 1.743 stemmen · VVD 25%
- Sporthal Arkendonk 975 stemmen · Gemeentebelangen Oosterhout 22%
Alle stembureaus in Oosterhout
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.