Stembureau Oosterheem in Oosterhout
Postcode 4901 MN · Wijk Oosterhout-Centrum
Hier waren 594 kiezers toegelaten (2,7% van alle toegelaten kiezers in Oosterhout) en zijn 592 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelangen Oosterhout werd hier de grootste met 21,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentebelangen Oosterhout | 127 | 21,5% | 17,5% | +3,9 pp | 3,3% |
| Voor Heel Oosterhout | 107 | 18,1% | 14,0% | +4,1 pp | 3,5% |
| GroenLinks-PvdA | 86 | 14,5% | 14,2% | +0,3 pp | 2,8% |
| Lokaal Open en Sociaal | 83 | 14,0% | 11,2% | +2,8 pp | 3,4% |
| VVD | 60 | 10,1% | 14,0% | −3,9 pp | 2,0% |
| D66 | 47 | 7,9% | 13,6% | −5,7 pp | 1,6% |
| CDA | 45 | 7,6% | 7,6% | +0,1 pp | 2,7% |
| Gezond Burger Verstand | 37 | 6,3% | 7,9% | −1,6 pp | 2,2% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Oosterhout, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Peter de Laat (Voor Heel Oosterhout) · 67 stemmen · 11,3% van alle stemmen hier
- Jan Schellekens (Lokaal Open en Sociaal) · 52 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Marie-Louise van Mook (GroenLinks-PvdA) · 44 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Piet Hermans (Gemeentebelangen Oosterhout) · 42 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Mathijs Raaijmakers (VVD) · 34 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Job Basting (D66) · 29 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Anne Lossez (Gemeentebelangen Oosterhout) · 27 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Hannie Broekhoven (Gezond Burger Verstand) · 21 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Petro Trommelen (CDA) · 21 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Kiona Groenen-van den Rijen (Lokaal Open en Sociaal) · 20 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Arnoud Kastelijns (Gemeentebelangen Oosterhout) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jacqueline Kuhlmann (GroenLinks-PvdA) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Natascha Bakx-Braamzeel (CDA) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Sonja Ruttchen-Weterings (D66) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Bas Roelands (Gemeentebelangen Oosterhout) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −5,7 pp minder dan gemiddeld in Oosterhout.
- Qua gewicht is dit het 20e van de 25 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Oosterhout en 0,0078% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 37 stemmen in Oosterhout komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 535 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 59 |
| Toegelaten kiezers | 594 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 594 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,34% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Oosterhout en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Oosterhout
- Paulusveste 684 stemmen · Gemeentebelangen Oosterhout 24%
- MEK Oosterhout 583 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- De Doelen 705 stemmen · Gemeentebelangen Oosterhout 25%
- KBS De Toekomst 582 stemmen · Voor Heel Oosterhout 21%
- OBS De Duizendpoot 710 stemmen · Gemeentebelangen Oosterhout 18%
- Gemeenschapshuis Oostquartier 536 stemmen · CDA 30%
Alle stembureaus in Oosterhout
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.