Hoe stemde Groenlo in Oost Gelre in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Papendijk, Binnenstad Groenlo, Buitengebied Groenlo, Marveld
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 6 stembureaus in Groenlo 6.687 geldige stemmen uitgebracht (32,9% van alle stemmen in Oost Gelre). Nieuw Sociaal Contract werd hier de grootste met 23,0%. Vergeleken met heel Oost Gelre scoorden Nieuw Sociaal Contract (+1,1 pp) en VVD (+0,6 pp) hier hoger en BBB (−2,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| Nieuw Sociaal Contract | 1.540 | 23,0% | 21,9% | +1,1 pp |
| PVV | 1.433 | 21,4% | 21,0% | +0,4 pp |
| VVD | 998 | 14,9% | 14,3% | +0,6 pp |
| BBB | 906 | 13,5% | 15,7% | −2,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 585 | 8,7% | 8,3% | +0,4 pp |
| CDA | 303 | 4,5% | 4,8% | −0,2 pp |
| D66 | 301 | 4,5% | 4,7% | −0,2 pp |
| SP | 166 | 2,5% | 2,6% | −0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 136 | 2,0% | 1,8% | +0,3 pp |
| Volt | 69 | 1,0% | 1,1% | −0,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 58 | 0,9% | 1,0% | −0,2 pp |
| DENK | 50 | 0,7% | 0,4% | +0,4 pp |
| JA21 | 47 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 32 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp |
| 50PLUS | 29 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp |
| ChristenUnie | 14 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Splinter | 3 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| SGP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Groenlo
- Vincentiushuis Papendijk · 7141 KB · 2.120 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 25%
- De Mattelier Binnenstad Groenlo · 7141 BP · 2.065 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 24%
- CityLido Binnenstad Groenlo · 7141 BA · 1.031 stemmen · PVV 22%
- Voormalig voetbalclub Grolse Boys Buitengebied Groenlo · 7141 VJ · 774 stemmen · PVV 29%
- Het Reirinck Buitengebied Groenlo · 7141 HE · 413 stemmen · BBB 45%
- Den Elshof Marveld · 7141 DE · 284 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 24%
Andere wijken in Oost Gelre
- Lichtenvoorde 8.756 stemmen · PVV 23%
- Zieuwewnt 1.438 stemmen · BBB 27%
- Lievelde 977 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 23%
- Harreveld 942 stemmen · BBB 24%
- Vragender 894 stemmen · BBB 32%
- Marienvelde 652 stemmen · BBB 37%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.