Hoe stemde Olst in Olst-Wijhe in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Stationswijk en Industrieweg, Olst Centrum-Oost
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Olst 3.824 geldige stemmen uitgebracht (29,7% van alle stemmen in Olst-Wijhe). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 17,0%. Vergeleken met heel Olst-Wijhe scoorden GroenLinks-PvdA (+4,8 pp) en D66 (+1,2 pp) hier hoger en CDA (−3,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 650 | 17,0% | 12,2% | +4,8 pp |
| D66 | 622 | 16,3% | 15,0% | +1,2 pp |
| PVV | 576 | 15,1% | 14,9% | +0,1 pp |
| VVD | 546 | 14,3% | 14,3% | −0,0 pp |
| CDA | 458 | 12,0% | 15,6% | −3,6 pp |
| JA21 | 202 | 5,3% | 5,9% | −0,6 pp |
| BBB | 192 | 5,0% | 8,4% | −3,4 pp |
| Forum voor Democratie | 153 | 4,0% | 4,5% | −0,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 88 | 2,3% | 1,7% | +0,6 pp |
| SP | 80 | 2,1% | 1,5% | +0,6 pp |
| 50PLUS | 69 | 1,8% | 1,5% | +0,3 pp |
| Volt | 54 | 1,4% | 1,1% | +0,3 pp |
| ChristenUnie | 36 | 0,9% | 1,3% | −0,3 pp |
| NSC | 31 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp |
| DENK | 26 | 0,7% | 0,2% | +0,4 pp |
| BIJ1 | 7 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| SGP | 7 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp |
| BVNL | 7 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 6 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| Piratenpartij | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| FNP | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Olst
- Stembureau Holstohus Stationswijk en Industrieweg · 8121 CM · 1.869 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau Verenigingsgebouw "De Bastiaan" Olst Centrum-Oost · 8121 BM · 1.327 stemmen · PVV 20%
- Stembureau Averbergen Olst Centrum-Oost · 8121 CA · 628 stemmen · VVD 16%
Andere wijken in Olst-Wijhe
- Wijhe 3.446 stemmen · CDA 18%
- Boerhaar 1.304 stemmen · CDA 21%
- Boskamp 1.117 stemmen · CDA 18%
- Wesepe 971 stemmen · VVD 18%
- Elshof 656 stemmen · BBB 22%
- Den Nul 654 stemmen · PVV 19%
- Welsum 472 stemmen · D66 18%
- Herxen 357 stemmen · CDA 18%
- Marle 86 stemmen · CDA 22%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.