Stembureau Tennisvereniging Zuid-Berghuizen in Oldenzaal (2022)
Postcode 7574 PG · Wijk Zuid-Berghuizen
Hier waren 656 kiezers toegelaten (4,8% van alle toegelaten kiezers in Oldenzaal) en zijn 655 geldige stemmen uitgebracht. WG Oldenzaal werd hier de grootste met 35,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| WG Oldenzaal | 235 | 35,9% | 35,7% | +0,2 pp | 4,8% |
| CDA | 138 | 21,1% | 17,4% | +3,7 pp | 5,8% |
| SO | 85 | 13,0% | 11,3% | +1,7 pp | 5,5% |
| PvdA | 66 | 10,1% | 7,8% | +2,2 pp | 6,1% |
| VVD | 56 | 8,5% | 15,2% | −6,6 pp | 2,7% |
| GROENLINKS | 50 | 7,6% | 7,4% | +0,2 pp | 4,9% |
| D66 | 25 | 3,8% | 5,3% | −1,5 pp | 3,4% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Oldenzaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Maaike Rödel (CDA) · 69 stemmen · 10,5% van alle stemmen hier
- Petra Oude Engberink - Weideveld (WG Oldenzaal) · 64 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
- Henk Winkelhuis (WG Oldenzaal) · 62 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Hennie Maartens (CDA) · 56 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Rob Christenhusz (WG Oldenzaal) · 37 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Nick Kramer (PvdA) · 32 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Rutger Bouwman (SO) · 31 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Ruby Berger (SO) · 25 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Jan Lempsink (WG Oldenzaal) · 23 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Marijke Egbers (WG Oldenzaal) · 20 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Harry Snijders (GROENLINKS) · 20 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Leon Lulofs (PvdA) · 17 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Edgar Visscher (VVD) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Mari Ailo-Zaia (D66) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Janneke Kemna (SO) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −6,6 pp minder dan gemiddeld in Oldenzaal.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 24 stembureaus: 4,8% van alle geldige stemmen in Oldenzaal en 0,0095% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 21 stemmen in Oldenzaal komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 589 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 67 |
| Toegelaten kiezers | 656 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 656 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,15% van de stembiljetten, tegen 0,33% in Oldenzaal en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Oldenzaal
- School Breedwijs Zuid-Berghuizen 678 stemmen · WG Oldenzaal 42%
- Stadhuis 640 stemmen · WG Oldenzaal 33%
- Voetbalvereniging Quick '20 705 stemmen · WG Oldenzaal 38%
- Wijkcentrum 't Blikpunt 593 stemmen · WG Oldenzaal 34%
- Basisschool de Wendakker 705 stemmen · WG Oldenzaal 37%
- Stationsrestauratie Oldenzaal 592 stemmen · WG Oldenzaal 33%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.