Stembureau Dorpshuis Hart van Spoordonk - 1 in Oirschot (2023)
Postcode 5688 KN · Wijk Spoordonk
Hier zijn 785 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 28,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 226 | 28,8% | 27,3% | +1,5 pp | 6,5% |
| VVD | 150 | 19,1% | 19,5% | −0,4 pp | 6,0% |
| BBB | 135 | 17,2% | 9,4% | +7,8 pp | 11,2% |
| Nieuw Sociaal Contract | 73 | 9,3% | 13,5% | −4,2 pp | 4,2% |
| GroenLinks-PvdA | 47 | 6,0% | 9,3% | −3,3 pp | 3,9% |
| D66 | 39 | 5,0% | 5,9% | −0,9 pp | 5,2% |
| CDA | 38 | 4,8% | 5,0% | −0,2 pp | 5,9% |
| Forum voor Democratie | 16 | 2,0% | 1,5% | +0,5 pp | 8,1% |
| SP | 13 | 1,7% | 3,1% | −1,5 pp | 3,2% |
| Volt | 11 | 1,4% | 1,2% | +0,2 pp | 7,1% |
| BVNL / Groep Van Haga | 8 | 1,0% | 0,5% | +0,5 pp | 11,4% |
| JA21 | 7 | 0,9% | 0,8% | +0,1 pp | 6,6% |
| 50PLUS | 6 | 0,8% | 0,4% | +0,4 pp | 11,3% |
| Partij voor de Dieren | 5 | 0,6% | 1,5% | −0,9 pp | 2,6% |
| DENK | 3 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 12,5% |
| ChristenUnie | 2 | 0,3% | 0,3% | −0,1 pp | 4,7% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 25,0% |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 14,3% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 14,3% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 20,0% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 8,3% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 9,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp | – |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Oirschot, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBB haalde hier +7,8 pp meer dan gemiddeld in Oirschot.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 11 stembureaus: 6,1% van alle geldige stemmen in Oirschot en 0,0076% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Oirschot komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Oirschot
- Dorpshuis Hart van Spoordonk - 2 801 stemmen · PVV 23%
- Zorgcentrum Sint Joris 864 stemmen · PVV 29%
- Kindcentrum de Plataan 1.109 stemmen · PVV 27%
- Groot Bijstervelt (Kapel) 1.120 stemmen · PVV 24%
- Kantine BBoys 1.134 stemmen · PVV 29%
- De Kerk Oostelbeers 1.177 stemmen · PVV 30%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.