Stembureau Dorpscentrum Lijtweg (maandag) in Oegstgeest (2022)
Postcode 2341 HA · Wijk Oudenhof
Hier waren 701 kiezers toegelaten (5,7% van alle toegelaten kiezers in Oegstgeest) en zijn 698 geldige stemmen uitgebracht. PrO/P.v.d.A./GROENLINKS werd hier de grootste met 24,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PrO/P.v.d.A./GROENLINKS | 171 | 24,5% | 22,0% | +2,5 pp | 6,4% |
| Hart voor Oegstgeest | 140 | 20,1% | 17,8% | +2,3 pp | 6,4% |
| D66 | 137 | 19,6% | 21,2% | −1,6 pp | 5,3% |
| VVD | 117 | 16,8% | 17,8% | −1,1 pp | 5,4% |
| CDA | 81 | 11,6% | 12,3% | −0,7 pp | 5,4% |
| Lokaal Oegstgeest | 31 | 4,4% | 4,2% | +0,2 pp | 6,0% |
| BVNL | 21 | 3,0% | 4,7% | −1,7 pp | 3,7% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Oegstgeest, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Melanie van Driel (PrO/P.v.d.A./GROENLINKS) · 102 stemmen · 14,6% van alle stemmen hier
- Karin Rosdorff-Molevelt (Hart voor Oegstgeest) · 86 stemmen · 12,3% van alle stemmen hier
- Elfred Bus (D66) · 49 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Matthijs Huizing (VVD) · 48 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Eibertjan van Blitterswijk (CDA) · 41 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Jolijn Kouwenhoven (D66) · 41 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Eelke van den Ouweelen (Lokaal Oegstgeest) · 31 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Inge Oosterhuis-Gijsbers (VVD) · 20 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Marcella Kemper (VVD) · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Sven Spaargaren (VVD) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Dick de Groot (Hart voor Oegstgeest) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Rick van den Brink (CDA) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jaap van den Broek (Hart voor Oegstgeest) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Kutsal Yeşilkagit (PrO/P.v.d.A./GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Lydie Vellema (D66) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PrO/P.v.d.A./GROENLINKS haalde hier +2,5 pp meer dan gemiddeld in Oegstgeest.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 18 stembureaus: 5,7% van alle geldige stemmen in Oegstgeest en 0,0101% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 17 stemmen in Oegstgeest komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 644 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 57 |
| Toegelaten kiezers | 701 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 701 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,43% van de stembiljetten, tegen 0,55% in Oegstgeest en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Oegstgeest
- Basisschool Het DOK 755 stemmen · D66 23%
- Gymzaal Jan Wolkerslaan-I 693 stemmen · PrO/P.v.d.A./GROENLINKS 26%
- Verenigingsgebouw Attila 811 stemmen · Hart voor Oegstgeest 20%
- Dorpscentrum Lijtweg- I 667 stemmen · PrO/P.v.d.A./GROENLINKS 26%
- Brandweerkazerne 860 stemmen · PrO/P.v.d.A./GROENLINKS 26%
- Gymzaal Leo Kannerschool 569 stemmen · D66 25%
Alle stembureaus in Oegstgeest
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.