Hoe stemde Marknesse in Noordoostpolder in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Marknesse-woonkern
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Marknesse 2.500 geldige stemmen uitgebracht (8,6% van alle stemmen in Noordoostpolder). PVV werd hier de grootste met 19,7%. Vergeleken met heel Noordoostpolder scoorden PVV (+2,5 pp) en CDA (+1,9 pp) hier hoger en SGP (−2,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 492 | 19,7% | 17,2% | +2,5 pp |
| CDA | 483 | 19,3% | 17,4% | +1,9 pp |
| VVD | 339 | 13,6% | 13,7% | −0,2 pp |
| D66 | 223 | 8,9% | 9,7% | −0,8 pp |
| BBB | 181 | 7,2% | 5,9% | +1,4 pp |
| Forum voor Democratie | 173 | 6,9% | 7,2% | −0,3 pp |
| JA21 | 164 | 6,6% | 6,2% | +0,3 pp |
| GroenLinks-PvdA | 140 | 5,6% | 6,6% | −1,0 pp |
| ChristenUnie | 91 | 3,6% | 4,2% | −0,6 pp |
| SGP | 83 | 3,3% | 5,6% | −2,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 28 | 1,1% | 1,0% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 28 | 1,1% | 1,2% | −0,0 pp |
| SP | 27 | 1,1% | 1,5% | −0,4 pp |
| Volt | 16 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp |
| NSC | 13 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| FNP | 6 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| BVNL | 5 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DENK | 3 | 0,1% | 1,0% | −0,9 pp |
| BIJ1 | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Marknesse
- Stembureau PKN Kerk, Marknesse Marknesse-woonkern · 8316 AM · 1.814 stemmen · PVV 21%
- Stembureau Woonzorgcentrum Markehof, Marknesse Marknesse-woonkern · 8316 NJ · 686 stemmen · CDA 19%
Andere wijken in Noordoostpolder
- Emmeloord 15.772 stemmen · CDA 17%
- Ens 2.011 stemmen · CDA 19%
- Tollebeek 1.472 stemmen · SGP 24%
- Nagele 1.137 stemmen · VVD 17%
- Creil 1.056 stemmen · PVV 20%
- Rutten 1.030 stemmen · CDA 19%
- Luttelgeest 1.021 stemmen · CDA 19%
- Bant 1.003 stemmen · VVD 19%
- Kraggenburg 996 stemmen · CDA 16%
- Espel 986 stemmen · PVV 17%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.