Stembureau Buurthuis de Brulboei in Noordoostpolder (2018)
Postcode 8304 DZ · Wijk Emmeloord
Hier waren 839 kiezers toegelaten (4,1% van alle toegelaten kiezers in Noordoostpolder) en zijn 835 geldige stemmen uitgebracht. SP werd hier de grootste met 16,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SP | 137 | 16,4% | 8,1% | +8,3 pp | 8,3% |
| ChristenUnie-SGP | 132 | 15,8% | 17,1% | −1,3 pp | 3,8% |
| CDA | 119 | 14,3% | 17,6% | −3,4 pp | 3,3% |
| ONS Noordoostpolder | 95 | 11,4% | 9,8% | +1,6 pp | 4,8% |
| VVD | 87 | 10,4% | 12,7% | −2,3 pp | 3,4% |
| PvdA | 78 | 9,3% | 7,1% | +2,2 pp | 5,4% |
| GROENLINKS | 66 | 7,9% | 6,3% | +1,6 pp | 5,2% |
| Politieke Unie (P.U.) | 60 | 7,2% | 12,8% | −5,6 pp | 2,3% |
| D66 | 38 | 4,6% | 5,7% | −1,1 pp | 3,3% |
| PvvP | 19 | 2,3% | 2,2% | +0,1 pp | 4,2% |
| JEZUS LEEFT | 4 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp | 3,2% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Noordoostpolder, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Anjo Simonse (ChristenUnie-SGP) · 79 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Berthoo Lammers (ONS Noordoostpolder) · 63 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Tjitske Hoekstra (SP) · 60 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Marian Uitdewilligen (CDA) · 58 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Hans Wijnants (VVD) · 43 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Hylke Hekkenberg (GROENLINKS) · 39 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Gerda Knijnenberg-Alblas (ChristenUnie-SGP) · 33 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Rien van der Velde (PvdA) · 33 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Denise van Sluijs (SP) · 32 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Heleen Wijnhoud (PvdA) · 25 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Wiemer Haagsma (Politieke Unie (P.U.)) · 24 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Johan Goos (CDA) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Ellen Lindenbergh (VVD) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Margriet van de Velde (D66) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Wim van Wegen (D66) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +8,3 pp meer dan gemiddeld in Noordoostpolder.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 27 stembureaus: 4,1% van alle geldige stemmen in Noordoostpolder en 0,0124% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 24 stemmen in Noordoostpolder komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 782 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 57 |
| Toegelaten kiezers | 839 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 839 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,48% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Noordoostpolder en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Noordoostpolder
- Gemeentehuis 882 stemmen · PvdA 14%
- Verzorgingshuis Markehof 829 stemmen · Politieke Unie (P.U.) 26%
- CBS De Zeester 896 stemmen · Politieke Unie (P.U.) 30%
- MFC Nieuw Jeruzalemkerk 760 stemmen · CDA 19%
- De Ontmoeting 908 stemmen · ChristenUnie-SGP 22%
- Museum Nagele 754 stemmen · VVD 18%
Alle stembureaus in Noordoostpolder
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.