Stembureau 't RAShuys in Noordenveld (2022)
Postcode 9305 TG · Wijk Roden
Hier waren 337 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Noordenveld) en zijn 336 geldige stemmen uitgebracht. LGN werd hier de grootste met 33,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| LGN | 112 | 33,3% | 15,7% | +17,7 pp | 4,7% |
| Gemeentebelangen Noordenveld | 99 | 29,5% | 39,1% | −9,6 pp | 1,7% |
| VVD | 32 | 9,5% | 8,8% | +0,7 pp | 2,4% |
| PvdA | 29 | 8,6% | 11,5% | −2,8 pp | 1,7% |
| GROENLINKS | 23 | 6,8% | 9,2% | −2,3 pp | 1,7% |
| ChristenUnie | 22 | 6,5% | 6,1% | +0,5 pp | 2,4% |
| CDA | 14 | 4,2% | 5,4% | −1,3 pp | 1,7% |
| D66 | 5 | 1,5% | 4,3% | −2,8 pp | 0,8% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Noordenveld, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Tineke Nieboer (LGN) · 70 stemmen · 20,8% van alle stemmen hier
- Kirsten Ipema (Gemeentebelangen Noordenveld) · 31 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
- Jos Darwinkel (Gemeentebelangen Noordenveld) · 22 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Robert Meijer (VVD) · 17 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Menne Kamminga (ChristenUnie) · 12 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Henk Jan Oosterbeek (Gemeentebelangen Noordenveld) · 11 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Femke Wolthuis (LGN) · 11 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Bertus Jan Epema (GROENLINKS) · 10 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Alex Wekema (PvdA) · 9 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Pierre Baas (LGN) · 8 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Astrid Westra -Wagena (CDA) · 8 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Yvonne Nijnuis (Gemeentebelangen Noordenveld) · 7 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Janneke Ulrich (PvdA) · 7 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Anita van der Noord (GROENLINKS) · 7 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Nanda Emmens (VVD) · 7 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: LGN haalde hier +17,7 pp meer dan gemiddeld in Noordenveld.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 27 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Noordenveld en 0,0049% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 45 stemmen in Noordenveld komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 315 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 22 |
| Toegelaten kiezers | 337 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 337 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,30% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Noordenveld en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Noordenveld
- Ontmoetingscentrum de Brinkhof 14-03-2022 343 stemmen · Gemeentebelangen Noordenveld 29%
- Dorpshuis Altena 326 stemmen · Gemeentebelangen Noordenveld 50%
- Stemstraat Roden (Norgerweg) 356 stemmen · Gemeentebelangen Noordenveld 54%
- Woonzorgcentrum Noorderkroon 14 uur tot 17 uur 53 stemmen · Gemeentebelangen Noordenveld 36%
- Dorpshuis Peize 14-03-2022 359 stemmen · Gemeentebelangen Noordenveld 40%
- Woonzorg "de Garve" 9 uur tot 12 uur 50 stemmen · Gemeentebelangen Noordenveld 38%
Alle stembureaus in Noordenveld
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.