Hoe stemde Hoogwerf in Nissewaard in 2018?
Met stembureaus in onder meer: Hoogwerf-Zuid
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 zijn bij de 2 stembureaus in Hoogwerf 1.238 geldige stemmen uitgebracht (3,8% van alle stemmen in Nissewaard). ONS werd hier de grootste met 29,3%. Vergeleken met heel Nissewaard scoorden Nissewaard Lokaal (+3,7 pp) en PVV (+2,7 pp) hier hoger en ONS (−3,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| ONS | 363 | 29,3% | 33,0% | −3,7 pp |
| PVV | 202 | 16,3% | 13,6% | +2,7 pp |
| PvdA | 191 | 15,4% | 14,2% | +1,2 pp |
| Nissewaard Lokaal | 183 | 14,8% | 11,1% | +3,7 pp |
| CDA | 80 | 6,5% | 6,1% | +0,4 pp |
| VVD | 69 | 5,6% | 8,4% | −2,8 pp |
| ChristenUnie-SGP | 46 | 3,7% | 4,0% | −0,3 pp |
| D66 | 42 | 3,4% | 3,9% | −0,5 pp |
| LOB | 34 | 2,7% | 3,4% | −0,6 pp |
| Forza! Nissewaard | 15 | 1,2% | 1,7% | −0,5 pp |
| TROTS | 13 | 1,1% | 0,6% | +0,4 pp |
| Blanco en ongeldig | 11 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Hoogwerf
- Rivièrabad Hoogwerf-Zuid · 3202 ST · 736 stemmen · ONS 31%
- Charles de Foucauld Mavo Hoogwerf-Zuid · 3202 GR · 502 stemmen · ONS 27%
Andere wijken in Nissewaard
- Maaswijk 4.978 stemmen · ONS 38%
- De Akkers 2.920 stemmen · ONS 31%
- Waterland 2.634 stemmen · ONS 34%
- Zuidland 2.574 stemmen · ONS 30%
- Vogelenzang 2.495 stemmen · ONS 31%
- Centrum 2.313 stemmen · ONS 31%
- Schenkel 1.934 stemmen · ONS 34%
- Groenewoud 1.618 stemmen · ONS 30%
- Sterrenkwartier 1.595 stemmen · ONS 34%
- Heenvliet 1.183 stemmen · ONS 30%
- Schiekamp 1.183 stemmen · ONS 30%
- De Elementen 957 stemmen · ONS 42%
- Geervliet 864 stemmen · ONS 36%
- Hekelingen 783 stemmen · ONS 35%
- De Hoek 777 stemmen · ONS 30%
- Vriesland 709 stemmen · ONS 38%
- Abbenbroek 617 stemmen · ONS 29%
- Vierambachten 507 stemmen · ONS 35%
- Simonshaven 229 stemmen · ONS 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.