Stembureau Wijkcentrum de Kreek in Nissewaard (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Hier waren 434 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Nissewaard) en zijn 431 geldige stemmen uitgebracht. ONS werd hier de grootste met 27,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ONS 118 27,4% 27,6% −0,2 pp 1,5%
PVV 68 15,8% 10,5% +5,2 pp 2,2%
Nissewaard Lokaal 68 15,8% 11,7% +4,0 pp 2,0%
PvdA 50 11,6% 13,5% −1,9 pp 1,3%
BELANG VAN NISSEWAARD 33 7,7% 4,7% +3,0 pp 2,4%
VOOR Nissewaard 24 5,6% 8,4% −2,8 pp 1,0%
ChristenUnie-SGP 18 4,2% 3,7% +0,5 pp 1,7%
VVD 16 3,7% 6,5% −2,8 pp 0,9%
PJN 10 2,3% 3,8% −1,5 pp 0,9%
CDA 9 2,1% 4,9% −2,8 pp 0,6%
LieverLinks 9 2,1% 1,2% +0,9 pp 2,6%
GROENLINKS 8 1,9% 3,6% −1,7 pp 0,8%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nissewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Anita Verweij-Talboom (PVV) · 39 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
  2. Chris Hottentot (Nissewaard Lokaal) · 39 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
  3. Martijn Hamerslag (ONS) · 38 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
  4. Wouter Struijk (PvdA) · 23 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  5. Stephan van Uden (VOOR Nissewaard) · 15 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  6. Jan Willem Mijnans (ONS) · 12 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  7. Robert Vis (ONS) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  8. Gerda den Daas-Groenenboom (Nissewaard Lokaal) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  9. Igor Bal (VVD) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  10. Peter van der Velden (BELANG VAN NISSEWAARD) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Elaine van Halderen (ONS) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Mark Huizenga (ONS) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Willem Heijdacker (PvdA) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Monique Verhoeven (PVV) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Ronald Balk (PVV) · 7 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +5,2 pp meer dan gemiddeld in Nissewaard.
  • Qua gewicht is dit het 34e van de 58 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Nissewaard en 0,0062% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 67 stemmen in Nissewaard komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen382
Geldige volmachtbewijzen52
Toegelaten kiezers434
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)434
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,69% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Nissewaard en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Nissewaard

Alle stembureaus in Nissewaard

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.