Stembureau Wijkcentrum De Akkers in Nissewaard (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Hier waren 643 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Nissewaard) en zijn 640 geldige stemmen uitgebracht. ONS werd hier de grootste met 25,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ONS 165 25,8% 27,6% −1,8 pp 2,1%
PvdA 89 13,9% 13,5% +0,4 pp 2,3%
PVV 82 12,8% 10,5% +2,3 pp 2,7%
Nissewaard Lokaal 70 10,9% 11,7% −0,8 pp 2,1%
VOOR Nissewaard 62 9,7% 8,4% +1,3 pp 2,6%
BELANG VAN NISSEWAARD 42 6,6% 4,7% +1,9 pp 3,1%
VVD 37 5,8% 6,5% −0,7 pp 2,0%
CDA 28 4,4% 4,9% −0,5 pp 2,0%
ChristenUnie-SGP 23 3,6% 3,7% −0,1 pp 2,1%
GROENLINKS 22 3,4% 3,6% −0,1 pp 2,1%
PJN 14 2,2% 3,8% −1,6 pp 1,3%
LieverLinks 6 0,9% 1,2% −0,2 pp 1,8%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nissewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Martijn Hamerslag (ONS) · 64 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
  2. Anita Verweij-Talboom (PVV) · 58 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
  3. Chris Hottentot (Nissewaard Lokaal) · 43 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  4. Wouter Struijk (PvdA) · 42 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  5. Elaine van Halderen (ONS) · 25 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  6. Stephan van Uden (VOOR Nissewaard) · 24 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  7. Igor Bal (VVD) · 19 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Vera Bik (GROENLINKS) · 19 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  9. Peter van der Velden (BELANG VAN NISSEWAARD) · 17 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  10. Bernhard Tebrugge (ChristenUnie-SGP) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. Pieter Verhoog (CDA) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  12. Léon Soeterboek (ONS) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Jan Willem Mijnans (ONS) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Angelique Twisker-Pijnacker (VVD) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Kumar Ramlal (CDA) · 9 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +2,3 pp meer dan gemiddeld in Nissewaard.
  • Qua gewicht is dit het 13e van de 58 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Nissewaard en 0,0093% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 45 stemmen in Nissewaard komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen582
Geldige volmachtbewijzen61
Toegelaten kiezers643
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)643
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,5%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,47% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Nissewaard en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Nissewaard

Alle stembureaus in Nissewaard

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.