Stembureau School De Tandem in Nissewaard (2018)
Postcode 3208 PA · Wijk Vogelenzang
Hier waren 683 kiezers toegelaten (2,1% van alle toegelaten kiezers in Nissewaard) en zijn 678 geldige stemmen uitgebracht. ONS werd hier de grootste met 33,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| ONS | 224 | 33,0% | 33,0% | +0,0 pp | 2,1% |
| PVV | 108 | 15,9% | 13,6% | +2,3 pp | 2,5% |
| Nissewaard Lokaal | 106 | 15,6% | 11,1% | +4,5 pp | 3,0% |
| PvdA | 95 | 14,0% | 14,2% | −0,2 pp | 2,1% |
| VVD | 35 | 5,2% | 8,4% | −3,2 pp | 1,3% |
| CDA | 32 | 4,7% | 6,1% | −1,4 pp | 1,6% |
| D66 | 23 | 3,4% | 3,9% | −0,5 pp | 1,8% |
| Forza! Nissewaard | 21 | 3,1% | 1,7% | +1,4 pp | 3,8% |
| ChristenUnie-SGP | 20 | 2,9% | 4,0% | −1,0 pp | 1,6% |
| LOB | 11 | 1,6% | 3,4% | −1,7 pp | 1,0% |
| TROTS | 3 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 1,5% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nissewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Peter van der Velden (PVV) · 87 stemmen · 12,8% van alle stemmen hier
- Martijn Hamerslag (ONS) · 82 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
- Chris Hottentot (Nissewaard Lokaal) · 68 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- Wouter Struijk (PvdA) · 45 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Nelleke Vonk Noordegraaf- van Dijk (ONS) · 43 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Jan Willem Mijnans (ONS) · 22 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Igor Bal (VVD) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Pieter Verhoog (CDA) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Gerda den Daas-Groenenboom (Nissewaard Lokaal) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Bernard Tebrugge (ChristenUnie-SGP) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Dorothé Kieboom (PvdA) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Ellen Slachter (D66) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Mia Sliwinski (Forza! Nissewaard) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Anita Verweij (PVV) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Arno Oomen (ONS) · 9 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Nissewaard Lokaal haalde hier +4,5 pp meer dan gemiddeld in Nissewaard.
- Qua gewicht is dit het 31e van de 40 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Nissewaard en 0,0100% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 48 stemmen in Nissewaard komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 627 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 56 |
| Toegelaten kiezers | 683 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 683 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,73% van de stembiljetten, tegen 0,79% in Nissewaard en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Nissewaard
- School Paus Johannes 691 stemmen · ONS 35%
- School De Piramide 618 stemmen · ONS 29%
- School de Vlasbloem 707 stemmen · ONS 45%
- Voormalig gemeentehuis Abbenbroek 617 stemmen · ONS 29%
- School De Vogelenzang 709 stemmen · ONS 38%
- Serviceflat Puttesteijn 588 stemmen · ONS 31%
Alle stembureaus in Nissewaard
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.