Stembureau Jongerencentrum Maaswijk in Nissewaard (2023)
Hier zijn 2.631 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 39,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.035 | 39,3% | 37,8% | +1,5 pp | 5,8% |
| VVD | 522 | 19,8% | 14,4% | +5,4 pp | 7,7% |
| Nieuw Sociaal Contract | 319 | 12,1% | 12,6% | −0,5 pp | 5,4% |
| GroenLinks-PvdA | 239 | 9,1% | 9,5% | −0,4 pp | 5,4% |
| D66 | 95 | 3,6% | 3,4% | +0,2 pp | 6,0% |
| SP | 75 | 2,9% | 3,9% | −1,1 pp | 4,0% |
| Forum voor Democratie | 62 | 2,4% | 3,1% | −0,7 pp | 4,3% |
| BBB | 55 | 2,1% | 3,4% | −1,3 pp | 3,4% |
| CDA | 48 | 1,8% | 2,5% | −0,6 pp | 4,1% |
| Partij voor de Dieren | 33 | 1,3% | 1,6% | −0,4 pp | 4,3% |
| DENK | 26 | 1,0% | 1,8% | −0,8 pp | 3,1% |
| Volt | 25 | 1,0% | 0,7% | +0,3 pp | 7,7% |
| JA21 | 22 | 0,8% | 0,9% | −0,1 pp | 4,9% |
| SGP | 18 | 0,7% | 0,6% | +0,0 pp | 6,0% |
| ChristenUnie | 16 | 0,6% | 1,3% | −0,7 pp | 2,6% |
| 50PLUS | 14 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp | 4,1% |
| BIJ1 | 11 | 0,4% | 0,5% | −0,0 pp | 5,1% |
| BVNL / Groep Van Haga | 6 | 0,2% | 0,6% | −0,3 pp | 2,3% |
| Nederland met een PLAN | 5 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 14,7% |
| Splinter | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 4,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 4,8% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp | 3,7% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nissewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +5,4 pp meer dan gemiddeld in Nissewaard.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 60 stembureaus: 5,6% van alle geldige stemmen in Nissewaard en 0,0256% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 18 stemmen in Nissewaard komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Nissewaard
- Elementenhuis 1.565 stemmen · PVV 33%
- Wijkcentrum Waterland 1.407 stemmen · PVV 46%
- Rivièrabad 1.346 stemmen · PVV 38%
- School De Vogelenzang (Trombonestraat) 1.343 stemmen · PVV 34%
- Wijkcentrum De Akkers 1.330 stemmen · PVV 42%
- Dorpshuis Hekelingen 1.230 stemmen · PVV 37%
Alle stembureaus in Nissewaard
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.