Stembureau Gymzaal Mercuriusstraat in Nissewaard (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Hier waren 313 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Nissewaard) en zijn 310 geldige stemmen uitgebracht. ONS werd hier de grootste met 26,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ONS 81 26,1% 27,6% −1,5 pp 1,0%
PvdA 43 13,9% 13,5% +0,4 pp 1,1%
Nissewaard Lokaal 39 12,6% 11,7% +0,8 pp 1,2%
PVV 34 11,0% 10,5% +0,4 pp 1,1%
VVD 29 9,4% 6,5% +2,9 pp 1,6%
CDA 17 5,5% 4,9% +0,6 pp 1,2%
VOOR Nissewaard 17 5,5% 8,4% −2,9 pp 0,7%
ChristenUnie-SGP 16 5,2% 3,7% +1,4 pp 1,5%
BELANG VAN NISSEWAARD 13 4,2% 4,7% −0,5 pp 1,0%
GROENLINKS 12 3,9% 3,6% +0,3 pp 1,2%
PJN 7 2,3% 3,8% −1,5 pp 0,6%
LieverLinks 2 0,6% 1,2% −0,5 pp 0,6%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nissewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Anita Verweij-Talboom (PVV) · 27 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
  2. Martijn Hamerslag (ONS) · 25 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
  3. Chris Hottentot (Nissewaard Lokaal) · 23 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
  4. Wouter Struijk (PvdA) · 21 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  5. Igor Bal (VVD) · 21 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  6. Jan Willem Mijnans (ONS) · 12 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  7. Elaine van Halderen (ONS) · 11 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  8. Pieter Verhoog (CDA) · 11 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  9. Bernhard Tebrugge (ChristenUnie-SGP) · 10 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  10. Vera Bik (GROENLINKS) · 9 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  11. Peter van der Velden (BELANG VAN NISSEWAARD) · 8 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Nelleke Vonk Noordegraaf-van Dijk (ONS) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Hanneke Stengs-Nijhof (PvdA) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Frank van Boven (PVV) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Léon Soeterboek (ONS) · 5 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VOOR Nissewaard haalde hier −2,9 pp minder dan gemiddeld in Nissewaard.
  • Qua gewicht is dit het 49e van de 58 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Nissewaard en 0,0045% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 93 stemmen in Nissewaard komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen285
Geldige volmachtbewijzen28
Toegelaten kiezers313
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)313
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,96% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Nissewaard en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Nissewaard

Alle stembureaus in Nissewaard

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.