Stembureau Gymzaal Mercuriusstraat in Nissewaard (2022)
Hier waren 337 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Nissewaard) en zijn 336 geldige stemmen uitgebracht. ONS werd hier de grootste met 32,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| ONS | 110 | 32,7% | 27,6% | +5,1 pp | 1,4% |
| PvdA | 48 | 14,3% | 13,5% | +0,8 pp | 1,2% |
| PVV | 35 | 10,4% | 10,5% | −0,1 pp | 1,2% |
| VOOR Nissewaard | 30 | 8,9% | 8,4% | +0,5 pp | 1,2% |
| Nissewaard Lokaal | 25 | 7,4% | 11,7% | −4,3 pp | 0,7% |
| CDA | 22 | 6,5% | 4,9% | +1,7 pp | 1,6% |
| PJN | 17 | 5,1% | 3,8% | +1,3 pp | 1,6% |
| BELANG VAN NISSEWAARD | 14 | 4,2% | 4,7% | −0,5 pp | 1,0% |
| VVD | 13 | 3,9% | 6,5% | −2,6 pp | 0,7% |
| ChristenUnie-SGP | 10 | 3,0% | 3,7% | −0,7 pp | 0,9% |
| GROENLINKS | 8 | 2,4% | 3,6% | −1,2 pp | 0,8% |
| LieverLinks | 4 | 1,2% | 1,2% | +0,0 pp | 1,2% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nissewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Martijn Hamerslag (ONS) · 35 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Anita Verweij-Talboom (PVV) · 27 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Wouter Struijk (PvdA) · 23 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Pieter Verhoog (CDA) · 17 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Nelleke Vonk Noordegraaf-van Dijk (ONS) · 15 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Chris Hottentot (Nissewaard Lokaal) · 14 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Stephan van Uden (VOOR Nissewaard) · 13 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Elaine van Halderen (ONS) · 12 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Jan Willem Mijnans (ONS) · 12 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Igor Bal (VVD) · 9 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Vera Bik (GROENLINKS) · 7 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Robert Vis (ONS) · 6 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Bernhard Tebrugge (ChristenUnie-SGP) · 6 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Jeroen Postma (ONS) · 5 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Willem Heijdacker (PvdA) · 5 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ONS haalde hier +5,1 pp meer dan gemiddeld in Nissewaard.
- Qua gewicht is dit het 45e van de 58 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Nissewaard en 0,0049% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 86 stemmen in Nissewaard komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 313 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 24 |
| Toegelaten kiezers | 337 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 337 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,30% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Nissewaard en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Nissewaard
- Roll and Vote 339 stemmen · ONS 24%
- Gymzaal Rijnlaan 328 stemmen · ONS 27%
- Wijkcentrum Noord 340 stemmen · ONS 29%
- Gymzaal Rijnlaan 323 stemmen · ONS 26%
- Gymzaal Salamanderveen 348 stemmen · ONS 26%
- De Spaanse vereniging 311 stemmen · ONS 28%
Alle stembureaus in Nissewaard
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.