Hoe stemde Nijmegen-Zuid in Nijmegen in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Hatert, Brakkenstein, Grootstal, Hatertse Hei
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 9 stembureaus in Nijmegen-Zuid 11.614 geldige stemmen uitgebracht (10,3% van alle stemmen in Nijmegen). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 29,6%. Vergeleken met heel Nijmegen scoorden PVV (+5,7 pp) en SP (+1,7 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−4,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 3.432 | 29,6% | 34,3% | −4,8 pp |
| PVV | 2.377 | 20,5% | 14,7% | +5,7 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 1.232 | 10,6% | 9,3% | +1,3 pp |
| VVD | 963 | 8,3% | 9,8% | −1,5 pp |
| D66 | 954 | 8,2% | 10,4% | −2,2 pp |
| SP | 662 | 5,7% | 4,0% | +1,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 413 | 3,6% | 4,2% | −0,6 pp |
| Volt | 293 | 2,5% | 3,6% | −1,1 pp |
| DENK | 285 | 2,5% | 1,9% | +0,6 pp |
| CDA | 262 | 2,3% | 1,9% | +0,4 pp |
| Forum voor Democratie | 200 | 1,7% | 1,6% | +0,2 pp |
| BBB | 182 | 1,6% | 1,2% | +0,4 pp |
| ChristenUnie | 72 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 69 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp |
| JA21 | 50 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| 50PLUS | 45 | 0,4% | 0,2% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 45 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| SGP | 18 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 14 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Splinter | 11 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 11 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 7 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 6 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 6 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 5 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
Stembureaus in Nijmegen-Zuid
- Couwenbergstraat 22 Hatert · 6535 RZ · 2.135 stemmen · PVV 29%
- Heyendaalseweg 290 Brakkenstein · 6525 SM · 1.921 stemmen · GroenLinks-PvdA 40%
- Archimedesstraat 9 Grootstal · 6533 MA · 1.561 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Nieuwe Mollenhutseweg 50 Grootstal · 6533 HJ · 1.499 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Citroenvlinderstraat 46 Hatertse Hei · 6533 SZ · 1.229 stemmen · GroenLinks-PvdA 37%
- Irene Vorrinkstraat 401 Hatert · 6535 NB · 1.026 stemmen · PVV 29%
- Jadestraat 116 Hatert · 6534 VZ · 824 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Thorbeckestraat 75 Hatert · 6535 SH · 776 stemmen · PVV 32%
- Heemraadstraat 10 Brakkenstein · 6525 TJ · 643 stemmen · GroenLinks-PvdA 41%
Andere wijken in Nijmegen
- Nijmegen-Oost 20.768 stemmen · GroenLinks-PvdA 42%
- Nijmegen-Midden 17.538 stemmen · GroenLinks-PvdA 41%
- Nijmegen-Centrum 13.666 stemmen · GroenLinks-PvdA 40%
- Nijmegen-Noord 13.263 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Dukenburg 11.468 stemmen · PVV 27%
- Nijmegen-Nieuw-West 9.028 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Nijmegen-Oud-West 7.723 stemmen · GroenLinks-PvdA 36%
- Lindenholt 7.294 stemmen · PVV 33%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.