Hoe stemde Nijmegen-Oud-West in Nijmegen?
Met stembureaus in onder meer: Wolfskuil, Biezen
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 5 stembureaus in Nijmegen-Oud-West 5.904 geldige stemmen uitgebracht (6,6% van alle stemmen in Nijmegen). GROENLINKS werd hier de grootste met 29,1%. Vergeleken met heel Nijmegen scoorden GROENLINKS (+3,9 pp) en 1Nijmegen (+1,1 pp) hier hoger en VVD (−2,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 1.717 | 29,1% | 25,1% | +3,9 pp |
| D66 | 907 | 15,4% | 16,9% | −1,5 pp |
| Stadspartij Nijmegen | 721 | 12,2% | 13,5% | −1,3 pp |
| PvdA | 570 | 9,7% | 10,0% | −0,4 pp |
| VVD | 399 | 6,8% | 8,8% | −2,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 305 | 5,2% | 4,8% | +0,4 pp |
| 1Nijmegen | 252 | 4,3% | 3,2% | +1,1 pp |
| SP | 250 | 4,2% | 3,8% | +0,5 pp |
| CDA | 235 | 4,0% | 5,4% | −1,4 pp |
| Forum voor Democratie | 218 | 3,7% | 3,8% | −0,1 pp |
| Volt | 215 | 3,6% | 3,2% | +0,4 pp |
| Revolutionair Socialistische Partij | 61 | 1,0% | 0,9% | +0,1 pp |
| Piratenpartij | 54 | 0,9% | 0,6% | +0,3 pp |
| Blanco en ongeldig | 40 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Nijmegen-Oud-West
- Stembureau Wijkcentrum Titus Brandsma Wolfskuil · 6542 VJ · 1.736 stemmen · GROENLINKS 32%
- Stembureau Wijkcentrum De Biezantijn Biezen · 6541 TN · 1.216 stemmen · GROENLINKS 25%
- Stembureau Wijkcentrum Villa Nova Wolfskuil · 6542 JP · 1.044 stemmen · GROENLINKS 32%
- Stembureau Griffioen Biezen · 6541 SP · 962 stemmen · GROENLINKS 27%
- Stembureau Sportzaal De Zwaluw Biezen · 6541 NP · 946 stemmen · GROENLINKS 27%
Andere wijken in Nijmegen
- Nijmegen-Oost 17.699 stemmen · GROENLINKS 28%
- Nijmegen-Midden 14.253 stemmen · GROENLINKS 30%
- Nijmegen-Noord 12.072 stemmen · GROENLINKS 23%
- Nijmegen-Centrum 11.584 stemmen · GROENLINKS 26%
- Nijmegen-Zuid 8.973 stemmen · GROENLINKS 24%
- Dukenburg 7.729 stemmen · Stadspartij Nijmegen 19%
- Nijmegen-Nieuw-West 7.096 stemmen · GROENLINKS 25%
- Lindenholt 4.734 stemmen · Stadspartij Nijmegen 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.