Stembureau Stembureau Kindcentrum De Verwondering in Nijmegen
Postcode 6663 MH
Hier waren 880 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Nijmegen) en zijn 876 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 26,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 229 | 26,1% | 16,9% | +9,2 pp | 1,5% |
| GROENLINKS | 185 | 21,1% | 25,1% | −4,0 pp | 0,8% |
| Stadspartij Nijmegen | 133 | 15,2% | 13,5% | +1,7 pp | 1,1% |
| VVD | 110 | 12,6% | 8,8% | +3,8 pp | 1,4% |
| CDA | 46 | 5,3% | 5,4% | −0,2 pp | 0,9% |
| PvdA | 38 | 4,3% | 10,0% | −5,7 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 29 | 3,3% | 3,8% | −0,5 pp | 0,9% |
| Volt | 29 | 3,3% | 3,2% | +0,1 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 28 | 3,2% | 4,8% | −1,6 pp | 0,6% |
| SP | 24 | 2,7% | 3,8% | −1,0 pp | 0,7% |
| 1Nijmegen | 16 | 1,8% | 3,2% | −1,4 pp | 0,6% |
| Revolutionair Socialistische Partij | 7 | 0,8% | 0,9% | −0,1 pp | 0,8% |
| Piratenpartij | 2 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 0,4% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nijmegen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Sophie den Ouden (D66) · 115 stemmen · 13,1% van alle stemmen hier
- Niek Kraut (VVD) · 56 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Dov Ballak (D66) · 53 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Wendy Grutters (Stadspartij Nijmegen) · 50 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Jeannine Boset (GROENLINKS) · 44 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Quirijn Lokker (GROENLINKS) · 41 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Jeanne de Graaf (VVD) · 38 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Charlotte Brand (PvdA) · 23 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Delano van Luik (CDA) · 22 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Léonie Janssen (D66) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Jean-Paul Broeren (Stadspartij Nijmegen) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Jeroen Meesters (Forum voor Democratie) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Bram Witvliet (GROENLINKS) · 13 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Ayşe Terzi (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
- Bob van de Water (1Nijmegen) · 10 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +9,2 pp meer dan gemiddeld in Nijmegen.
- Qua gewicht is dit het 51e van de 85 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Nijmegen en 0,0115% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 103 stemmen in Nijmegen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 800 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 80 |
| Toegelaten kiezers | 880 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 880 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,45% van de stembiljetten, tegen 0,64% in Nijmegen en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Nijmegen
- Stembureau JongerenStip 923 stemmen · GROENLINKS 22%
- Stembureau Zelfregiecentrum Nijmegen 855 stemmen · GROENLINKS 26%
- Stembureau Sporthal De Horstacker 937 stemmen · Stadspartij Nijmegen 21%
- Stembureau Parochiehuis Antonius van Paduakerk 840 stemmen · GROENLINKS 28%
- Stembureau Wijkcentrum De Klif 2 938 stemmen · D66 22%
- Stembureau De Waalboog - locatie Joachim en Anna 808 stemmen · GROENLINKS 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.