Stembureau het Willem van den Berghcentrum in Montferland (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 7041 CW · Wijk 's-Heerenberg

Hier waren 550 kiezers toegelaten (3,5% van alle toegelaten kiezers in Montferland) en zijn 544 geldige stemmen uitgebracht. Lijst Groot Montferland werd hier de grootste met 34,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Lijst Groot Montferland 187 34,4% 18,6% +15,7 pp 6,4%
LBM 143 26,3% 12,9% +13,3 pp 7,1%
CDA 67 12,3% 21,1% −8,7 pp 2,0%
D66 Montferland 52 9,6% 6,2% +3,3 pp 5,4%
PvdA 49 9,0% 12,7% −3,7 pp 2,5%
VVD 24 4,4% 8,8% −4,4 pp 1,8%
Helder 22 4,0% 19,7% −15,6 pp 0,7%
Blanco4Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Montferland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Henk Groote (Lijst Groot Montferland) · 143 stemmen · 26,3% van alle stemmen hier
  2. John van Schriek (LBM) · 45 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
  3. John Teunissen (CDA) · 43 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
  4. Sjaak sr Böhmer (LBM) · 35 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
  5. Jeanette Derksen - Geuijen (LBM) · 23 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  6. Ingrid Wolsing (PvdA) · 23 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  7. Freddy van Dijken (D66 Montferland) · 23 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  8. Ruth Mijnen (D66 Montferland) · 20 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  9. Ellen Witt - Gerritsen (LBM) · 19 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  10. Karlijn Looman (CDA) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  11. Erik Wassing (Lijst Groot Montferland) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  12. Rob Mos (Helder) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Martin Som (VVD) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Justin van Moll (PvdA) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Jan van Halteren (LBM) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Lijst Groot Montferland haalde hier +15,7 pp meer dan gemiddeld in Montferland.
  • Qua gewicht is dit het 16e van de 26 stembureaus: 3,5% van alle geldige stemmen in Montferland en 0,0079% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 29 stemmen in Montferland komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen489
Geldige volmachtbewijzen61
Toegelaten kiezers550
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)550
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig6 (1,1%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,09% van de stembiljetten, tegen 0,51% in Montferland en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Montferland

Alle stembureaus in Montferland

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.