Stembureau Zalen- en partycentrum De Til in Molenlanden (2022)
Postcode 3381 BS · Wijk Giessenburg
Hier waren 1.156 kiezers toegelaten (5,0% van alle toegelaten kiezers in Molenlanden) en zijn 1.155 geldige stemmen uitgebracht. Doe mee! Molenlanden werd hier de grootste met 28,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Doe mee! Molenlanden | 333 | 28,8% | 29,2% | −0,4 pp | 4,9% |
| ChristenUnie | 268 | 23,2% | 16,7% | +6,5 pp | 7,0% |
| CDA | 255 | 22,1% | 17,2% | +4,9 pp | 6,5% |
| VVD | 156 | 13,5% | 9,3% | +4,2 pp | 7,3% |
| SGP | 74 | 6,4% | 20,7% | −14,3 pp | 1,6% |
| Progressief Molenlanden | 50 | 4,3% | 5,4% | −1,1 pp | 4,0% |
| JEZUS LEEFT | 19 | 1,6% | 1,4% | +0,2 pp | 5,9% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Molenlanden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ruud van Rijn (Doe mee! Molenlanden) · 215 stemmen · 18,6% van alle stemmen hier
- Bram Visser (VVD) · 129 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
- Jan Arie Koorevaar (CDA) · 84 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Leo Timmer (ChristenUnie) · 75 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Harry Stam (ChristenUnie) · 70 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Joke van de Graaf (Doe mee! Molenlanden) · 60 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Wout de Jong (CDA) · 60 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Corné Egas (SGP) · 54 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Mirjam Kollenstaart-Muis (ChristenUnie) · 42 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Anneke Hartog-de Baat (CDA) · 33 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Ferry van der Koelen (Progressief Molenlanden) · 29 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Sanne Zijlstra-van den Hof (ChristenUnie) · 22 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Naomi Kok (Doe mee! Molenlanden) · 20 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Laura Holtslag (ChristenUnie) · 20 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jeannette Hessels (Progressief Molenlanden) · 14 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −14,3 pp minder dan gemiddeld in Molenlanden.
- Qua gewicht is dit het 3e van de 36 stembureaus: 5,0% van alle geldige stemmen in Molenlanden en 0,0167% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 20 stemmen in Molenlanden komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.036 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 120 |
| Toegelaten kiezers | 1.156 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.158 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,3%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,26% van de stembiljetten, tegen 0,23% in Molenlanden en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Molenlanden
- Beréa Jeugdgebouw 1.197 stemmen · SGP 32%
- Ontmoetingskerk 1.015 stemmen · SGP 46%
- Brede school 1.239 stemmen · SGP 36%
- Hof van Ammers 997 stemmen · Doe mee! Molenlanden 33%
- MFC Noorderhuis 969 stemmen · Doe mee! Molenlanden 27%
- Sporthal De Klipper 923 stemmen · Doe mee! Molenlanden 31%
Alle stembureaus in Molenlanden
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.