Hoe stemde Westerbroek en Waterhuizen in Midden-Groningen in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Westerbroek
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Westerbroek en Waterhuizen 678 geldige stemmen uitgebracht (1,9% van alle stemmen in Midden-Groningen). PVV werd hier de grootste met 23,7%. Vergeleken met heel Midden-Groningen scoorden GroenLinks-PvdA (+4,3 pp) en BBB (+2,4 pp) hier hoger en PVV (−4,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 161 | 23,7% | 27,8% | −4,0 pp |
| GroenLinks-PvdA | 123 | 18,1% | 13,9% | +4,3 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 98 | 14,5% | 16,6% | −2,2 pp |
| VVD | 70 | 10,3% | 10,5% | −0,2 pp |
| BBB | 68 | 10,0% | 7,6% | +2,4 pp |
| D66 | 32 | 4,7% | 3,9% | +0,8 pp |
| SP | 28 | 4,1% | 5,1% | −0,9 pp |
| Partij voor de Dieren | 23 | 3,4% | 1,5% | +1,8 pp |
| Forum voor Democratie | 20 | 2,9% | 2,4% | +0,5 pp |
| ChristenUnie | 17 | 2,5% | 3,3% | −0,8 pp |
| SGP | 10 | 1,5% | 0,8% | +0,6 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 8 | 1,2% | 0,6% | +0,6 pp |
| CDA | 6 | 0,9% | 2,0% | −1,1 pp |
| 50PLUS | 5 | 0,7% | 0,7% | +0,1 pp |
| Volt | 3 | 0,4% | 0,7% | −0,2 pp |
| LP | 2 | 0,3% | 0,0% | +0,3 pp |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| DENK | 1 | 0,1% | 1,5% | −1,3 pp |
| JA21 | 1 | 0,1% | 0,5% | −0,3 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Westerbroek en Waterhuizen
- Dorpshuis Westerbroek Westerbroek · 9608 PK · 678 stemmen · PVV 24%
Andere wijken in Midden-Groningen
- Hoogezand-Zuid 5.985 stemmen · PVV 30%
- Sappemeer 4.907 stemmen · PVV 31%
- Muntendam 2.876 stemmen · PVV 39%
- Foxham en Hoogezand-Noord 2.782 stemmen · PVV 30%
- Kalkwijk 2.546 stemmen · PVV 22%
- Harkstede, Scharmer en Woudbloem 2.470 stemmen · PVV 19%
- Zuidbroek 2.328 stemmen · PVV 28%
- Siddeburen 2.323 stemmen · PVV 28%
- Slochteren 1.387 stemmen · PVV 20%
- Kropswolde 1.208 stemmen · VVD 31%
- Meeden 1.163 stemmen · PVV 30%
- Noordbroek 1.121 stemmen · PVV 28%
- Schildwolde 1.105 stemmen · PVV 21%
- Kolham 923 stemmen · PVV 28%
- Foxhol 691 stemmen · PVV 41%
- Froombosch 691 stemmen · PVV 26%
- Kiel-Windeweer 577 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 20%
- Eemskanaal-Zuid 360 stemmen · PVV 21%
- Tjuchem en Steendam 281 stemmen · PVV 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.