Hoe stemde Slochteren in Midden-Groningen in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 1 stembureaus in Slochteren 1.368 geldige stemmen uitgebracht (3,8% van alle stemmen in Midden-Groningen). PVV werd hier de grootste met 13,6%. Vergeleken met heel Midden-Groningen scoorden ChristenUnie (+8,4 pp) en CDA (+2,6 pp) hier hoger en PVV (−9,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 186 13,6% 22,7% −9,1 pp
GroenLinks-PvdA 177 12,9% 12,4% +0,5 pp
VVD 170 12,4% 13,0% −0,6 pp
CDA 164 12,0% 9,4% +2,6 pp
D66 163 11,9% 12,9% −1,0 pp
ChristenUnie 160 11,7% 3,3% +8,4 pp
BBB 81 5,9% 4,6% +1,3 pp
Forum voor Democratie 79 5,8% 5,9% −0,1 pp
SP 57 4,2% 4,7% −0,6 pp
JA21 38 2,8% 3,9% −1,1 pp
SGP 38 2,8% 1,1% +1,7 pp
Partij voor de Dieren 18 1,3% 1,4% −0,1 pp
50PLUS 15 1,1% 1,7% −0,6 pp
NSC 8 0,6% 0,4% +0,2 pp
DENK 5 0,4% 1,5% −1,1 pp
Volt 5 0,4% 0,6% −0,2 pp
BIJ1 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
BVNL 1 0,1% 0,2% −0,2 pp
Piratenpartij 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
FNP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Vrede voor Dieren 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Slochteren

  • Hoofdweg 9A Slochteren · 9621 AC · 1.368 stemmen · PVV 14%

Andere wijken in Midden-Groningen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Midden-Groningen · Alle stembureaus