Stembureau Wijkcentrum Spokie in Midden-Groningen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Postcode 9602 AE · Wijk Hoogezand-Zuid

Hier waren 801 kiezers toegelaten (3,5% van alle toegelaten kiezers in Midden-Groningen) en zijn 805 geldige stemmen uitgebracht. GemeenteBelangen Midden-Groningen werd hier de grootste met 24,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GemeenteBelangen Midden-Groningen 199 24,7% 23,4% +1,3 pp 3,7%
PvdA 148 18,4% 12,7% +5,7 pp 5,1%
SP 103 12,8% 8,7% +4,1 pp 5,2%
GROENLINKS 96 11,9% 7,8% +4,1 pp 5,4%
BBB-LMG 90 11,2% 16,8% −5,6 pp 2,3%
ChristenUnie 55 6,8% 8,5% −1,7 pp 2,8%
CDA 44 5,5% 8,5% −3,1 pp 2,2%
D66 36 4,5% 5,5% −1,0 pp 2,8%
VVD 34 4,2% 8,0% −3,8 pp 1,9%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Midden-Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Thea van der Veen (PvdA) · 97 stemmen · 12,0% van alle stemmen hier
  2. P.A. Nieland-Kampen (GemeenteBelangen Midden-Groningen) · 72 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
  3. Joke Lesman-Veenstra (SP) · 60 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
  4. Nette Kruzenga (BBB-LMG) · 42 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  5. M. Ploeger (GemeenteBelangen Midden-Groningen) · 38 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  6. Erik Drenth (CDA) · 31 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  7. J. Hulzebos (GemeenteBelangen Midden-Groningen) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. I. Wijchers (GemeenteBelangen Midden-Groningen) · 21 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  9. Roshano Dewnarain (GROENLINKS) · 20 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  10. Arlette Dewnarain (GROENLINKS) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Nurettin Ilhan (PvdA) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  12. Niels Joostens (ChristenUnie) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Sylvain Woest (GROENLINKS) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Sharon Brinkkemper (BBB-LMG) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Jan Westerdiep (PvdA) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +5,7 pp meer dan gemiddeld in Midden-Groningen.
  • Qua gewicht is dit het 6e van de 40 stembureaus: 3,5% van alle geldige stemmen in Midden-Groningen en 0,0117% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 28 stemmen in Midden-Groningen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen727
Geldige volmachtbewijzen74
Toegelaten kiezers801
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)808
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+7
Blanco en ongeldig3 (0,4%)

Er zijn 7 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,37% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Midden-Groningen en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Midden-Groningen

Alle stembureaus in Midden-Groningen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.