Stembureau Heiligelaan 71A in Midden-Groningen
Postcode 9636CL · Wijk Zuidbroek
Hier waren 740 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in Midden-Groningen) en zijn 739 geldige stemmen uitgebracht. GemeenteBelangen Midden-Groningen werd hier de grootste met 39,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GemeenteBelangen Midden-Groningen | 290 | 39,2% | 27,9% | +11,3 pp | 4,4% |
| BBB | 74 | 10,0% | 6,5% | +3,5 pp | 4,8% |
| Forum voor Democratie | 71 | 9,6% | 10,5% | −0,9 pp | 2,8% |
| GroenLinks-PvdA | 67 | 9,1% | 17,4% | −8,4 pp | 1,6% |
| VVD | 60 | 8,1% | 8,8% | −0,6 pp | 2,9% |
| D66 | 54 | 7,3% | 6,6% | +0,7 pp | 3,4% |
| ChristenUnie | 47 | 6,4% | 7,7% | −1,4 pp | 2,5% |
| CDA | 43 | 5,8% | 8,0% | −2,1 pp | 2,3% |
| SP | 25 | 3,4% | 5,2% | −1,8 pp | 2,0% |
| DURF | 8 | 1,1% | 1,4% | −0,3 pp | 2,5% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Midden-Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jan Velthuis (GemeenteBelangen Midden-Groningen) · 163 stemmen · 22,1% van alle stemmen hier
- Kristianne Elzinga (GemeenteBelangen Midden-Groningen) · 80 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
- Dylan Bousema (Forum voor Democratie) · 48 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Marieke Bos-Wu (BBB) · 44 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Erianne van der Burg (CDA) · 29 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Esmeralda Smith (D66) · 29 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Jan Batelaan (VVD) · 28 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Roshano Dewnarain (GroenLinks-PvdA) · 27 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Lianna Bogema (GemeenteBelangen Midden-Groningen) · 26 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Ingeborg Prins-Kruize (ChristenUnie) · 23 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Marjolein Vulpes (VVD) · 22 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Niels Joostens (ChristenUnie) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Thea van der Veen (GroenLinks-PvdA) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Sharon Brinkkemper (Forum voor Democratie) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Joke Lesman (SP) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GemeenteBelangen Midden-Groningen haalde hier +11,3 pp meer dan gemiddeld in Midden-Groningen.
- Qua gewicht is dit het 16e van de 32 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Midden-Groningen en 0,0097% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Midden-Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 672 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 68 |
| Toegelaten kiezers | 740 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 740 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,14% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Midden-Groningen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Midden-Groningen
- Hereweg 203 784 stemmen · GemeenteBelangen Midden-Groningen 49%
- Nanno Mulderstraat 22 709 stemmen · GemeenteBelangen Midden-Groningen 28%
- Tak van Poortvlietstraat 361 786 stemmen · GemeenteBelangen Midden-Groningen 30%
- Rembrandtlaan 72A 706 stemmen · GemeenteBelangen Midden-Groningen 24%
- H. Goeman Borgesiusstr 52B 787 stemmen · ChristenUnie 24%
- Hoofdweg 65 685 stemmen · GemeenteBelangen Midden-Groningen 25%
Alle stembureaus in Midden-Groningen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.