Stembureau Gorecht-Oost 157 in Midden-Groningen
Postcode 9603AE · Wijk Kalkwijk
Hier waren 1.785 kiezers toegelaten (7,4% van alle toegelaten kiezers in Midden-Groningen) en zijn 1.770 geldige stemmen uitgebracht. GemeenteBelangen Midden-Groningen werd hier de grootste met 22,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GemeenteBelangen Midden-Groningen | 406 | 22,9% | 27,9% | −5,0 pp | 6,1% |
| GroenLinks-PvdA | 388 | 21,9% | 17,4% | +4,5 pp | 9,3% |
| VVD | 228 | 12,9% | 8,8% | +4,1 pp | 10,9% |
| CDA | 180 | 10,2% | 8,0% | +2,2 pp | 9,5% |
| Forum voor Democratie | 157 | 8,9% | 10,5% | −1,6 pp | 6,3% |
| D66 | 153 | 8,6% | 6,6% | +2,0 pp | 9,7% |
| ChristenUnie | 104 | 5,9% | 7,7% | −1,9 pp | 5,6% |
| SP | 69 | 3,9% | 5,2% | −1,3 pp | 5,6% |
| BBB | 54 | 3,1% | 6,5% | −3,5 pp | 3,5% |
| DURF | 31 | 1,8% | 1,4% | +0,4 pp | 9,5% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 9 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Midden-Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Roshano Dewnarain (GroenLinks-PvdA) · 142 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Jan Velthuis (GemeenteBelangen Midden-Groningen) · 138 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Marjolein Vulpes (VVD) · 128 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Dylan Bousema (Forum voor Democratie) · 122 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Erianne van der Burg (CDA) · 120 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Lianna Bogema (GemeenteBelangen Midden-Groningen) · 113 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Esmeralda Smith (D66) · 90 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Thea van der Veen (GroenLinks-PvdA) · 75 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Jan Hulzebos (GemeenteBelangen Midden-Groningen) · 53 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Joke Lesman (SP) · 46 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Hans-Peter Palland (VVD) · 41 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Niels Joostens (ChristenUnie) · 37 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Arlette Dewnarain (GroenLinks-PvdA) · 35 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Peter Oest (GemeenteBelangen Midden-Groningen) · 33 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Anneke Perdon (GroenLinks-PvdA) · 28 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GemeenteBelangen Midden-Groningen haalde hier −5,0 pp minder dan gemiddeld in Midden-Groningen.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 32 stembureaus: 7,4% van alle geldige stemmen in Midden-Groningen en 0,0232% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 13 stemmen in Midden-Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.611 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 174 |
| Toegelaten kiezers | 1.785 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.784 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 14 (0,8%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,78% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Midden-Groningen en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Midden-Groningen
- Pleiaden 21 1.104 stemmen · GemeenteBelangen Midden-Groningen 25%
- Noorderstraat 167 1.059 stemmen · GemeenteBelangen Midden-Groningen 26%
- Hoofdweg 9A 1.022 stemmen · ChristenUnie 20%
- Julianaplein 1 991 stemmen · GemeenteBelangen Midden-Groningen 44%
- Oudeweg 70 988 stemmen · GemeenteBelangen Midden-Groningen 33%
- Beukemastraat 26 974 stemmen · GemeenteBelangen Midden-Groningen 22%
Alle stembureaus in Midden-Groningen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.