Stembureau Zalencentrum Het Kompas B in Midden-Drenthe

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 9422 AA · Wijk Smilde

Hier waren 555 kiezers toegelaten (3,2% van alle toegelaten kiezers in Midden-Drenthe) en zijn 555 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelangen werd hier de grootste met 24,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Gemeentebelangen 134 24,1% 14,9% +9,2 pp 5,2%
Positief Vooruit 86 15,5% 7,2% +8,3 pp 6,8%
CDA 80 14,4% 11,4% +3,0 pp 4,0%
Forum voor Democratie 76 13,7% 12,1% +1,6 pp 3,6%
GroenLinks-PvdA 65 11,7% 17,9% −6,2 pp 2,1%
VVD 37 6,7% 12,5% −5,9 pp 1,7%
ChristenUnie 34 6,1% 5,4% +0,7 pp 3,6%
D66 24 4,3% 6,8% −2,5 pp 2,0%
MiddenDrenthe Nu 19 3,4% 11,8% −8,4 pp 0,9%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Midden-Drenthe, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Gineke Radix-Feijen (Positief Vooruit) · 55 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
  2. Ted Baas (Forum voor Democratie) · 42 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
  3. Peter Daalman (Gemeentebelangen) · 34 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  4. Jan Schipper (CDA) · 28 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  5. Rieja Raven (GroenLinks-PvdA) · 26 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  6. Hetty Meijering-Kerssies (Gemeentebelangen) · 25 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  7. Ageet van Dijken-te Velde (ChristenUnie) · 24 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  8. Charles de Haas (Gemeentebelangen) · 22 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  9. Herma Boerma (CDA) · 22 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  10. Nico Bouwknecht (Forum voor Democratie) · 22 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  11. Rense Kamstra (GroenLinks-PvdA) · 20 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  12. Jorian Kuik (Gemeentebelangen) · 19 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  13. Veronique Roerink (VVD) · 19 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  14. Suzanne Uildriks (D66) · 14 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  15. Jan Radix (Positief Vooruit) · 14 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelangen haalde hier +9,2 pp meer dan gemiddeld in Midden-Drenthe.
  • Qua gewicht is dit het 20e van de 22 stembureaus: 3,2% van alle geldige stemmen in Midden-Drenthe en 0,0073% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 31 stemmen in Midden-Drenthe komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen510
Geldige volmachtbewijzen45
Toegelaten kiezers555
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)555
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,45% in Midden-Drenthe en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Midden-Drenthe

Alle stembureaus in Midden-Drenthe

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.