Stembureau Stefanuskerk in Midden-Drenthe

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 9411 KH · Wijk Beilen

Hier waren 1.176 kiezers toegelaten (6,7% van alle toegelaten kiezers in Midden-Drenthe) en zijn 1.172 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 16,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 191 16,3% 12,5% +3,8 pp 8,8%
GroenLinks-PvdA 177 15,1% 17,9% −2,8 pp 5,7%
MiddenDrenthe Nu 140 11,9% 11,8% +0,2 pp 6,8%
Gemeentebelangen 139 11,9% 14,9% −3,1 pp 5,4%
D66 137 11,7% 6,8% +4,9 pp 11,6%
CDA 120 10,2% 11,4% −1,1 pp 6,1%
Forum voor Democratie 117 10,0% 12,1% −2,1 pp 5,6%
ChristenUnie 87 7,4% 5,4% +2,0 pp 9,2%
Positief Vooruit 64 5,5% 7,2% −1,8 pp 5,1%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Midden-Drenthe, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Rieja Raven (GroenLinks-PvdA) · 92 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
  2. Veronique Roerink (VVD) · 92 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
  3. Marten Leistra (D66) · 76 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  4. Ageet van Dijken-te Velde (ChristenUnie) · 55 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  5. Mathilde Bouwman (Forum voor Democratie) · 53 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  6. Hetty Meijering-Kerssies (Gemeentebelangen) · 51 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  7. Ruud Seubring (VVD) · 51 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  8. Niels Maagd (Gemeentebelangen) · 50 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  9. Jan Schipper (CDA) · 50 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  10. Ted Baas (Forum voor Democratie) · 48 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  11. Rico Schans (MiddenDrenthe Nu) · 42 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  12. Ina Roelfsema (GroenLinks-PvdA) · 22 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Grian ter Veen (CDA) · 20 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Gineke Radix-Feijen (Positief Vooruit) · 20 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Arjen Schep (CDA) · 19 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +4,9 pp meer dan gemiddeld in Midden-Drenthe.
  • Qua gewicht is dit het 1e van de 22 stembureaus: 6,7% van alle geldige stemmen in Midden-Drenthe en 0,0154% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 15 stemmen in Midden-Drenthe komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.062
Geldige volmachtbewijzen114
Toegelaten kiezers1.176
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.176
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,34% van de stembiljetten, tegen 0,45% in Midden-Drenthe en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Midden-Drenthe

Alle stembureaus in Midden-Drenthe

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.