Stembureau Stembureau Sporthal de Sprong in Middelburg
Postcode 4335 AS · Wijk Stromenwijk/'t Zand
Hier waren 805 kiezers toegelaten (3,6% van alle toegelaten kiezers in Middelburg) en zijn 803 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 30,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 242 | 30,1% | 20,0% | +10,1 pp | 5,5% |
| LPM | 142 | 17,7% | 18,7% | −1,0 pp | 3,4% |
| D66 | 70 | 8,7% | 7,8% | +0,9 pp | 4,1% |
| CDA | 69 | 8,6% | 8,4% | +0,2 pp | 3,7% |
| VVD | 51 | 6,4% | 10,8% | −4,4 pp | 2,1% |
| ChristenUnie | 47 | 5,9% | 7,0% | −1,1 pp | 3,1% |
| SGP | 46 | 5,7% | 12,5% | −6,8 pp | 1,7% |
| Hart voor Middelburg | 39 | 4,9% | 4,4% | +0,5 pp | 4,0% |
| Partij voor de Dieren | 34 | 4,2% | 4,2% | +0,0 pp | 3,7% |
| BVNL | 33 | 4,1% | 4,3% | −0,2 pp | 3,4% |
| SP | 30 | 3,7% | 2,0% | +1,7 pp | 6,7% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Middelburg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ruth Poppe - de Viet (GroenLinks-PvdA) · 88 stemmen · 11,0% van alle stemmen hier
- Jesse Aarnoutse (LPM) · 52 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Jeroen Louws (GroenLinks-PvdA) · 51 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Ella Poppe (CDA) · 47 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Rozemarijn Kuiper (LPM) · 44 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Jonathan Schroevers (SGP) · 34 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Bas van der Reest (D66) · 33 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Priscilla Vrolijk-van der Feen (ChristenUnie) · 31 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Sylvia Tuinder (SP) · 29 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Mehmet Kavşitli (GroenLinks-PvdA) · 27 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Martin Bos (BVNL) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Ineke Jansen (GroenLinks-PvdA) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Alex Wöhler (VVD) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Bert Kollen (Hart voor Middelburg) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Kim Reynierse (D66) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +10,1 pp meer dan gemiddeld in Middelburg.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 27 stembureaus: 3,6% van alle geldige stemmen in Middelburg en 0,0105% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 28 stemmen in Middelburg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 717 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 88 |
| Toegelaten kiezers | 805 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 805 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,25% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Middelburg en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Middelburg
- Stembureau Zeeuwse Concertzaal 828 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Stembureau Wijkcentrum Palet - stembureau 26 796 stemmen · LPM 28%
- Stembureau Praktijkschool Het Bolwerk 834 stemmen · LPM 21%
- Stembureau ZB Bibliotheek van Zeeland - stembureau 3 795 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Stembureau Gymzaal Mosselkreekstraat 855 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Gymzaal Mosselkreekstraat 791 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
Alle stembureaus in Middelburg
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.