Hoe stemde Haveltermade in Meppel in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Staatsliedenbuurt, Zeeheldenbuurt

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Haveltermade 1.717 geldige stemmen uitgebracht (7,4% van alle stemmen in Meppel). PVV werd hier de grootste met 23,2%. Vergeleken met heel Meppel scoorden PVV (+8,1 pp) en Forum voor Democratie (+1,0 pp) hier hoger en VVD (−5,8 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 399 23,2% 15,2% +8,1 pp
D66 239 13,9% 16,8% −2,9 pp
GroenLinks-PvdA 203 11,8% 11,8% +0,0 pp
VVD 157 9,1% 14,9% −5,8 pp
CDA 143 8,3% 13,1% −4,7 pp
Forum voor Democratie 116 6,8% 5,8% +1,0 pp
JA21 92 5,4% 6,1% −0,7 pp
DENK 77 4,5% 1,2% +3,3 pp
BBB 63 3,7% 3,7% −0,0 pp
ChristenUnie 58 3,4% 3,2% +0,1 pp
SP 57 3,3% 2,2% +1,1 pp
Partij voor de Dieren 37 2,2% 1,7% +0,5 pp
50PLUS 25 1,5% 1,5% −0,0 pp
SGP 20 1,2% 0,8% +0,4 pp
Volt 14 0,8% 0,9% −0,1 pp
NSC 5 0,3% 0,4% −0,1 pp
BIJ1 4 0,2% 0,1% +0,1 pp
FNP 4 0,2% 0,1% +0,1 pp
BVNL 2 0,1% 0,2% −0,1 pp
Vrede voor Dieren 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
LP 1 0,1% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Haveltermade

Andere wijken in Meppel

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Meppel · Alle stembureaus