Stembureau Stembureau NS-station in Meppel (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 7943 KC · Wijk Oosterboer

Hier zijn 713 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 19,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 139 19,5% 14,4% +5,0 pp 4,3%
PVV 128 18,0% 22,4% −4,4 pp 2,5%
VVD 94 13,2% 13,9% −0,7 pp 3,0%
Nieuw Sociaal Contract 89 12,5% 16,1% −3,6 pp 2,5%
D66 53 7,4% 5,3% +2,1 pp 4,4%
BBB 30 4,2% 6,5% −2,3 pp 2,0%
Forum voor Democratie 27 3,8% 2,4% +1,4 pp 4,9%
Partij voor de Dieren 27 3,8% 2,1% +1,6 pp 5,6%
Volt 27 3,8% 1,6% +2,2 pp 7,7%
CDA 22 3,1% 3,9% −0,9 pp 2,5%
SP 21 2,9% 3,5% −0,5 pp 2,7%
ChristenUnie 15 2,1% 3,6% −1,5 pp 1,8%
DENK 13 1,8% 1,2% +0,7 pp 5,0%
JA21 9 1,3% 0,7% +0,6 pp 5,6%
BIJ1 7 1,0% 0,2% +0,8 pp 16,3%
50PLUS 4 0,6% 0,5% +0,1 pp 3,9%
BVNL / Groep Van Haga 3 0,4% 0,6% −0,2 pp 2,1%
Piratenpartij - De Groenen 2 0,3% 0,1% +0,2 pp 13,3%
LP 1 0,1% 0,0% +0,1 pp 10,0%
Samen voor Nederland 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 3,7%
SGP 1 0,1% 0,7% −0,6 pp 0,6%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Meppel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +5,0 pp meer dan gemiddeld in Meppel.
  • Qua gewicht is dit het 18e van de 22 stembureaus: 3,2% van alle geldige stemmen in Meppel en 0,0069% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Meppel komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Meppel

Alle stembureaus in Meppel

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.