Stembureau Wijnu gebouw in Meierijstad (2023)
Postcode 5461 EA · Wijk Veghel
Hier zijn 1.249 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 24,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 306 | 24,5% | 18,3% | +6,2 pp | 3,2% |
| PVV | 279 | 22,3% | 28,8% | −6,4 pp | 1,9% |
| Nieuw Sociaal Contract | 182 | 14,6% | 13,6% | +0,9 pp | 2,6% |
| GroenLinks-PvdA | 123 | 9,8% | 9,9% | −0,0 pp | 2,4% |
| D66 | 98 | 7,8% | 6,1% | +1,8 pp | 3,1% |
| SP | 65 | 5,2% | 4,6% | +0,6 pp | 2,7% |
| CDA | 64 | 5,1% | 4,3% | +0,8 pp | 2,8% |
| BBB | 42 | 3,4% | 6,2% | −2,8 pp | 1,3% |
| Partij voor de Dieren | 33 | 2,6% | 1,2% | +1,5 pp | 5,4% |
| Volt | 17 | 1,4% | 1,3% | +0,1 pp | 2,6% |
| Forum voor Democratie | 15 | 1,2% | 1,5% | −0,3 pp | 1,9% |
| DENK | 6 | 0,5% | 1,6% | −1,1 pp | 0,7% |
| JA21 | 6 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp | 1,6% |
| 50PLUS | 5 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 1,7% |
| BVNL / Groep Van Haga | 3 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 1,1% |
| Piratenpartij - De Groenen | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 10,7% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 5,6% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 1,6% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| ChristenUnie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Meierijstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −6,4 pp minder dan gemiddeld in Meierijstad.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 47 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Meierijstad en 0,0121% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Meierijstad komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Meierijstad
- M.F.C. De Hintel 1.430 stemmen · PVV 28%
- Gymzaal naast D'n Brak 1.216 stemmen · VVD 26%
- Raadhuis Erp 1.439 stemmen · PVV 26%
- Dorpshuis Zijtaart 1.199 stemmen · PVV 27%
- Brandweer Sint-Oedenrode 1.457 stemmen · PVV 22%
- Gymzaal bij De Schakel 1.196 stemmen · PVV 35%
Alle stembureaus in Meierijstad
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.