Stembureau Sportcomplex De Dioscuren in Meierijstad (2022)
Postcode 5481 KD · Wijk Schijndel
Hier waren 927 kiezers toegelaten (2,9% van alle toegelaten kiezers in Meierijstad) en zijn 925 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 19,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 184 | 19,9% | 17,8% | +2,1 pp | 3,2% |
| Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS | 118 | 12,8% | 8,1% | +4,6 pp | 4,5% |
| Hart | 117 | 12,6% | 7,0% | +5,6 pp | 5,2% |
| VVD | 111 | 12,0% | 12,4% | −0,4 pp | 2,8% |
| SP | 95 | 10,3% | 10,0% | +0,3 pp | 3,0% |
| HIER | 88 | 9,5% | 14,3% | −4,7 pp | 1,9% |
| Gemeentebelang Meierijstad | 86 | 9,3% | 8,7% | +0,6 pp | 3,1% |
| D66 | 59 | 6,4% | 6,0% | +0,3 pp | 3,0% |
| Forum voor Democratie | 35 | 3,8% | 2,9% | +0,8 pp | 3,7% |
| Lokaal Meierijstad | 32 | 3,5% | 12,7% | −9,2 pp | 0,8% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Meierijstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jan Goijaarts (CDA) · 95 stemmen · 10,3% van alle stemmen hier
- Menno Roozendaal (Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS) · 81 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Tycho Schoones (VVD) · 64 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Ruud Merks (SP) · 63 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Laurens van Voorst (Hart) · 53 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Miranda Kerkhof-Ulehake (HIER) · 38 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Lambèr Gevers (Hart) · 38 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Jan van Burgsteden (VVD) · 37 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Jan van 't Hof (Gemeentebelang Meierijstad) · 29 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Rik Compagne (HIER) · 28 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Peter Verkuijlen (Gemeentebelang Meierijstad) · 27 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Johan van Gerwen (CDA) · 23 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- J.D. Minkels (Forum voor Democratie) · 20 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Tilly Smits (CDA) · 18 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Gertjan Hobert (D66) · 17 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Lokaal Meierijstad haalde hier −9,2 pp minder dan gemiddeld in Meierijstad.
- Qua gewicht is dit het 3e van de 67 stembureaus: 2,9% van alle geldige stemmen in Meierijstad en 0,0134% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 35 stemmen in Meierijstad komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 807 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 120 |
| Toegelaten kiezers | 927 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 927 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,22% van de stembiljetten, tegen 0,37% in Meierijstad en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Meierijstad
- Gemeentehuis Meierijstad 963 stemmen · CDA 17%
- Sportzaal De Kienehoef 921 stemmen · HIER 34%
- Zalencentrum De Beckart 970 stemmen · CDA 25%
- Dorpshuis Zijtaart 813 stemmen · Lokaal Meierijstad 34%
- 't Spectrum 783 stemmen · Hart 17%
- Basisschool Eerschot 768 stemmen · HIER 28%
Alle stembureaus in Meierijstad
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.